Gelové obklady mohou být efektivní úlevou od každodenních bolestí

Chladné a teplé obklady dovedou být odpovědí na většinu bolestí, které nás v naší zrychlené době trápí. Zapomeňte směle na časy, kdy jste používali sáček mraženého hrášku nebo žehličkou nahřátý ručník. Ať jste vášnivý sportovec, nebo starostlivá maminka pomoci mohou gelové obklady, které nabízejí účinné řešení úlevy od bolesti.

Léčba přikládáním teplých a chladných zábalů je vynikajícím řešením na řadu každodenních bolestí. Pomohou vám zbavit se analgetik (léků proti bolesti), které zatěžují organismus. Teplý zábal zrychluje průtok krve, pomáhá při bolesti a snižuje napětí svalů. Ulevuje od křečí a ztuhlosti kloubů. K ohřátí zábalu postačuje mikrovlnná trouba.

Naopak chlad zpomaluje průtok krve, a proto působí na otoky, modřiny, podvrknutí, záněty, tenisový loket či natažené svaly. Zároveň je vhodný při bolestech hlavy a lze jej použít i na menší popáleniny a úpal. Chcete-li použít studený zábal, uchovejte ho v mrazáku.

AUDIO: Kde se používá teplá a chladivá terapie, odpovídá fyzioterapeutka Monika Házová.

Produktový tip:

TheraPearl produkty jsou výjimečné provedením: poskytují uživateli komfort v podobě anatomicky tvarovaného zábalu, který lze díky pružným páskům a suchému zipu uchytit k potřebnému místu na těle tak, aniž by omezoval v pohybu. Design zábalů je nejen praktický, ale i moderní a zpracování vysoce kvalitní. Jsou příjemné i pro citlivou pokožku a při jeho použití se na rozdíl od mraženého hrášku nenamočíte ani neušpiníte.

Vybrat si můžete z různých variant pro krk i ramena, na klouby, záda, kolena a oči. K dostání je i klasický obdélníkový tvar polštářku, který je univerzální a neměl by chybět v žádné domácnosti. Pro nejmenší jsou v nabídce dva atraktivní zábaly v podobě prasátka a žabičky. Díky hravému provedení se stanou skvělým kamarádem pro děti a přinesou klid a pohodu dítěti i rodičům.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář