Jak se dostat před létem do formy

Snadno a rychle! To by si přál každý, ale takový recept bohužel neexistuje. Je mnohem lepší začít pomaleji a postupně zátěž navyšovat. Jinak ‚přepálíte‘ start a skončíte dřív, než začnete. Než obujete boty či nasednete na kolo, najděte si čas na přípravu. Udělejte si rozumný plán a držte se ho.

Maraton přece také nikdo bez přípravy neuběhne. Buďte realisté. Jako před sezonou kontrolujete kolo a dáváte ho pořádku, tak byste měli to samé udělat i se svým tělem. Dopřejte si ovoce, zeleninu a kvalitní doplňky stravy, aby až dojde na výkony, bylo odkud brát. A hlavně zátěž navyšujte postupně, jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.

foto / Pixabay

Životabudič v kapsli

Látkou, která je pokládána za zlatý grál vitality, je koenzym Q10. Právě on je součástí téměř všech buněk v lidském organismu a nejvíc se vyskytuje v orgánech, jež spotřebovávají nejvíce energie, tedy v srdci, plicích a játrech. Ty se bez této látky neobejdou. Jenže je tu malý háček. I když si tělo koenzym Q10 dokáže vyrobit samo, často to nestačí. Jeho produkce se totiž s věkem snižuje a první výrazný „sešup“ přichází kolem čtyřicítky. Ještě o něco hůř jsou na tom s touto látkou lidé užívající statiny. Tyto léky mohou snižovat produkci koenzymu Q10 až o dalších 50 % v porovnání s přirozeným úbytkem souvisejícím s věkem. Výsledek je zřejmý. Málo koenzymu znamená méně energie. Přichází únava a spolu s ní povzdechnutí, že už to není co to bývávalo. Naštěstí existuje řešení a tím jsou doplňky stravy.

Když už budete vybírat vhodný přípravek, sáhněte po tom, který obsahuje nejen koenzym Q10 ale i selen. Tento důležitý stopový prvek a antioxidant pomáhá předcházet poškození buněk a jejich stárnutí. Dá-li se dohromady s koenzymem, nastane synergický efekt. Přínosy obou látek se zesílí. Společnými silami mohou koenzym Q10 a selen zpomalit biologické stárnutí a přispět k delšímu aktivnímu životu. A nejen pánové jistě ocení další přínos selenu, kterého má většina populace nedostatek, zvláště pokud se od nich očekávají i jiné výkony. Když příroda volá a je třeba se rozmnožit, podpora tvorby spermií přijde víc než vhod! Takže až budete v lékárně vybírat, sáhněte po doplňku stravy Naturevia Koenzym Q10 cardio, jehož jedna kapsle obsahuje extra silnou dávku 100 mg vysoce kvalitního koenzymu Q10, selen a vitaminy B1 a E.

Pomocník, co zacvičí s únavou

Jestli jsou únava a vyčerpání vašimi dobrými známými, pak je na čase se s nimi rozloučit. Pomůže vám hořčík, který přispívá k jejich snížení. Zároveň je důležitý pro energický metabolismus i správnou funkci nervového systému a svalů. Jeho dostatečný přísun pomůže předcházet výskytu nepříjemných svalových křečí, které se mohou objevit při či po sportu. Oceníte jej však i v případě psychicky náročných dnů. Sáhnout můžete například po doplňku stravy Naturevia Magnesium 1 MEGA, který patří k nejsilnějším přípravkům na trhu a jehož jedna malá tableta obsahuje extra porci hořčíku.

Jakýkoliv pohyb vám prospěje

Je jedno, jaký druh sportu zvolíte. Důležitý je pohyb jako takový, udrží vás v kondici a pomůže vám vyčistit si hlavu od všedních starostí. A ta radost a pozitivní energie, která se vám vlije do žil, je k nezaplacení. Forma už pak přijde sama!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář