Nové kontaktní čočky s proměnným obsahem vody poskytují komfort po celý den


První kontaktní čočky s proměnným obsahem vody vykazují nárůst obsahu vody z 33 % vody v jádru čočky na více než 80 % vody na povrchu čočky. Kontaktní čočky mají nejvyšší lubricitu (kluzkost) povrhu a propustnost pro kyslík ze všech jednodenních kontaktních čoček.

 

„Naše oči mrknou asi 14 000 x za den, což znamená, že se víčka přesunou přes přední část rohovky (a kontaktní čočky) zhruba jednou za šest sekund. Lubricita pomáhá minimalizovat tření mezi kontaktní čočkou a jemnými tkáněmi oka,“ uvádí MUDr. Beránek z Centra zrakových vad v Praze Motole. Kontaktní čočky  s proměnným obsahem vody jsou navrženy tak, že se obsah vody mění z 33 % v jádře na více než 80 % na povrchu, kde je obsah vody téměř stejný jako na rohovce. Tato jedinečná konstrukce umožňuje vysokou lubricitu kontaktních čoček  a zároveň i jejich výjimečnou prodyšnost. „To znamená, že čočkou může procházet více kyslíku, což je důležité pro zdravé nošení kontaktních čoček,“ dodává MUDr. Beránek.

 

AUDIO: Komu by doporučil jednodenní nové kontaktní čočky lékař Filip Beránek z Centra zrakových vad v Praze Motole.


„Díky kontaktním čočkám mohu dělat svou práci naplno. Dovedete si představit Marii Antoinettu na divadelním jevišti v brýlích? Často pracuji až do nočních hodin, proto potřebuji kontaktní čočky, které jsou pohodlné až do konce dne. Nové čočky v oku ani necítím, prakticky o nich nevím. Ráno si je nasadím a večer jednoduše vyjmu a vyhodím“
, pochvaluje si své nové kontaktní čočky zpěvačka Monika Absolonová.

 

AUDIO: Nové kontaktní čočky nosí i zpěvačka Monika Absolonová.

 

Kontaktní čočky DAILIES® TOTAL1® byly na český trh uvedeny v březnu 2014 a jsou k dispozici v maloobchodním prodejním balení 30ks (cca 739 Kč) a 90 ks (cca 1990 Kč).


Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodné pro uživatele, kteří nechtějí ztrácet čas péčí o kontaktní čočky nebo je používají jako doplněk k brýlím. Ideální jsou také na cestování, sport, volnočasové a společenské aktivity. Nevyžadují žádné čištění nebo prostředky péče o kontaktní čočky. Každý den si vezmete nový pár čoček, který na konci dne jednoduše vyjmete a vyhodíte. Jednodenní čočky jsou také upřednostňovanou volbou pro citlivé nebo alergické oči (sezónní alergie nebo alergie na čisticí roztok).

Jak začít s kontaktními čočkami?

Vždy začněte schůzkou s očním specialistou. Máte na výběr optometristu v oční optice nebo očního lékaře. Nejprve absolvujete vyšetření zraku, stavu očí a krátký rozhovor, aby odborník rozpoznal vaše očekávání od nošení kontaktních čoček. Na tomto základě vybere vhodnou kontaktní čočku. Stěžejní je zácvik v používání kontaktních čoček. Při odchodu musí být uživatel schopen čočku si bezpečně nasadit, vyjmout a také o ni správně pečovat. Zákazník odchází s jedním párem čoček, v případě jednodenních čoček to bývá více párů. Ke specialistovi se vrací zhruba po prvním týdnu nošení, aby absolvoval kontrolní vyšetření. Ani kontaktním čočkám se nevyhnul nástup internetových obchodů. Upozorňujeme všechny nakupující na internetu, že by měli alespoň 1x za půl roku vyhledat svého očního specialistu a nechat si vyšetřit zrak!

 

Výběr vhodných kontaktních čoček a režim nošení je vždy nutné konzultovat s očním lékařem nebo
optometristou.

 

AUDIO: Fungování nových kontaktních čoček objasní optometrista Petr Vykypěl.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář