Jak správně pečovat o své vlasy, aby byly zdravé

Kdo by netoužil po krásných a zdravých vlasech. V obchodech najdete mnoho produktů na vlasy, které zaručují správnou péči. Avšak bohužel to nestačí a i vy musíte přiložit ruku k dílu. Podívejte se na základní pravidla pro zdravé a lesklé vlasy. I když vždy budou rozhodovat genetické dispozice a věk, neznamená to, že vaše vlasy nemohou být zdravé a krásné v jakémkoliv okamžiku.

Používáte správnou péči?

Prvním a důležitým krokem je zvolit vhodnou péči pro vaše vlasy. Některá potřebuje přípravky proti mastným vlasům, jiná zase regenerační péči nebo ochranu proti vymývání barvy. Je to hodně individuální, ale v dnešní době je již mnoho variant, takže každá jistě najde to, co potřebuje. Doporučují se profesionální vlasové přípravky, jejichž cena se pohybuje okolo 200 – 500 Kč za kus. Jsou sice dražší, ale každý kadeřník vám potvrdí, že se to vyplatí! Vlasy dostanou přesně to, co potřebují. Bohužel přípravky z drogerie často nejsou vhodným řešením. Nezapomínejte na pravidelnou aplikaci kondicionéru a jednou týdně použijte vlasovou masku nejlépe ze stejné řady.

Nemyjte si vlasy každý den

Hodně lidí si „musí“ umývat vlasy každý den pro krásnější vzhled. Avšak opak je pravdou. Časté mytí vlasů je velmi vysušuje a třepatí se. Ani kvalitní šampóny nejsou přizpůsobené pro každodenní mytí vlasů. Pokud vydržíte prvních 14 dní omezit mytí svých vlasů, uvidíte ten rozdíl! Vlasy budou mít mnohem více síly a navíc se vám budou méně mastit. Čím více si je budete mýt, o to rychleji se budou mastit a více lámat konečky.

Jak sušíte své vlasy?

Dalším důležitým krokem je samotné sušení vlasů. Mnoho lidí dělá chybu, že své vlasy „vydrhnou“ v ručníku. Raději je v něm pouze promačkejte, jinak si poničíte svou strukturu vlasů. Nejlepší je samozřejmě nechat vlasy volně uschnout. Pokud přeci jen po ránu nestíháte a vlasy si musíte vyfénovat, určitě použijte tepelnou ochranu.

Vyhněte se zbytečnému stresu

Stresové situace vyčerpávají nejen náš organismus, ale i vlasy. Silný stres může být příčinou vypadávání vlasů. Sice jde většinou jen o přechodné období, ale následky mohou trvat i roky.Pokud si všimnete této nechtěné reakce vaše těla, měli byste ihned zasáhnout! Naučte se relaxovat. Pro každého se najde aktivita, která dokáže uvolnit. Jen se musí najít.

Zdravá strava a vitaminy

Častou příčinou špatné kvality vlasů je právě nevyvážená strava. Vlasy jsou z téměř 90% tvořeny keratinem. Hlavní složkou keratinu jsou aminokyseliny, proto byste měli jíst takové potraviny, které vám tuto složku dodají – maso, ryby, vejce a mléčné výrobky. Nesmí se zapomenout ani na omega-3 mastné kyseliny. Mimo pozitvních účinků na srdce, mozek a zrak mají i výrazný vliv na zdraví vlasů. Najdete je hlavně v rybách a semínkách (lněné, slunečnicové nebo chia). Aby toho nebylo málo, oříšky a semínka jsou bohaté na vitaminy skupiny B a zinek. Pro správný růst vlasů musíme pravidelně konzumovat dostatek listové zeleniny a ovoce. Tyto potraviny obsahují vitaminy skupiny C, K a železo.

 

Napsala Michaela Procházková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář