Jaké intimní zdravotní problémy trápí muže nejčastěji

Možná se to na první pohled ženám nebude zdát, ale stále více mužů trpí různými sexuálními problémy. Zatímco v minulosti byli muži doslova „sexuálními stroji“, dnes přebírají iniciativu stále více a více ženy. Může za to několik faktorů od objektivních, jako je příliš velký tlak okolí, až po čistě subjektivní, kam spadá zejména špatná životospráva a dokonce i lenost. Ano, přesně tak, muži začínají být více línější na sex…

Nechutí na sex to jen začíná

Pokud má muž nižší chuť na sex, může za tím být několik věcí. První může být lenost, jak jsme již zmínili na úvod. Je to možná neuvěřitelné, ale dokonce i některé výzkumy ukazují, že stále více mužů upřednostňuje masturbaci před klasickým pohlavním stykem. V těch nejextrémnějších případech se z toho dokonce stává závislost.

 

Druhým důvodem bývá vyčerpanost. To znají především ti muži, kteří jsou příliš aktivní v pracovní oblasti. Zajímavostí je, že nemusí přitom jít ani o workoholiky, protože dnes tráví více času stále více zaměstnanců napříč celým trhem. Pokud jde o podnikatele, tak je to už „všechno jasné“.

 

Jaké je řešení? Nejlepší je změnit životní styl a dopřát organismus více odpočinku a regenerace. Dostatek spánku, čili alespoň 8 až 9 hodin, ale i nepřetěžování těla z hlediska fyzické nebo psychické námahy, to vše může snížit tak vyčerpanost, tak pocity lenosti. Ne vždy to jde bez určitého „mentálního nakopnutí“, čili nějakého vnitřního rozhodnutí, že jdu změnit svůj dosavadní způsob fungování.

Nízké libido = problém s testosteronem

Jedna věc je únava nebo lenost v souvislosti se sexuálním apetitem, další je však pokles hormonu testosteron. Tento typický mužský hormon je zodpovědný za udržování libida, čili chuti na sex. Za nízkou hladinou testosteronu může být kromě andropauzy taky zpomalení metabolismu, problémy kardiovaskulárního charakteru – zejména ateroskleróza, ale například i slabší prokrvování varlat.

 

Nižší hladina testosteronu se projevuje navenek například depresí, chronickou únavou, poklesem fyzické síly, zvýšením tukové hmoty, snížením svalové hmoty a břišní obezitou. Kromě toho, muži s nízkými hladinami testosteronu například méně zarůstají na hrudi, ačkoli růst vlasů není ovlivněn.

 

Nízká hladina testosteronu se dá řešit několika formami. Klasickou cestou je injekční substituce, čili pravidelné zvyšování hormonu injekčními dávkami. Je to však značně problémové při dlouhodobé terapii. Alternativou k tomu je gel, který se vstřebává do pokožky, ale i ten přináší určité praktické nevýhody, například omezení koupání až na 6 hodin po aplikaci gelu.

Ideální formou jsou tabletky. Pokud nechcete užívat ty, které jsou na lékařský předpis a indikují se jen při opravdu vážných problémech s testosteronem, k dispozici jsou například i některé volně prodejné založené na přírodní bázi. Dobrým příkladem jsou léky na posílení potence, například eJoy, Zerex či Clavin.

Nepřehlédněte: Recenzi, zkušenosti a prodej Zerexu, rozdíly mezi Klasik, Extralong a Ultragold doporučuji přečíst na stránce https://erekce.guru/zerex/

Předčasná ejakulace

Pokud nepočítáme panice a muže s příliš chudými sexuálními zkušenostmi, je předčasná ejakulace jeden z nejběžnějších strašáků chlapů i u nás, v České republice. Tímto problémem podle statistik trpí zhruba každý 20. muž, přičemž míra „postižení“ je různá.

 

Pod pojmem předčasná ejakulace se myslí vyvrcholení do 1 až 2 minut od začátku sexuální stimulace. Zatímco čas ejakulace průměrného muže je obvykle od 6 do 10 minut například od začátku pohlavního aktu, muži trpící problémům s předčasným ejakulovaných mají tento čas mnohem nižší, co jim dělá praktické problémy – například i ten, že si vůbec „neužijí“ milování.

 

Co se s tím dá dělat? Tady jsou nejčastější prostředky domácí léčby:

  • znecitlivující gel
  • použití extra silného prezervativu
  • cvičení, například Kegelovy cviky nebo Master-Johnsonova metoda
  • trénink ve formě častějšímu masturbace s cílem oddálení vyvrcholení

 

Komu nepomůže ani jeden z těchto prostředků, může sáhnout po tabletách. V případě těch na lékařský předpis jde nejčastěji o sedativa, jejichž cílem je snížení citlivosti na nervové podněty z okolí. Takové léky však s sebou přinášejí i problémy s vedlejšími účinky.

Problémy s erekcí

Erektilní dysfunkce, to je ten strašák, kterého se bojí zejména muži ve středním věku. Již dávno ale neplatí, že nedostatečná, nekvalitní nebo příliš krátce trvající erekce je jen záležitostí mužů s věkem 40 let a více. Problémy s erekcí mají už i mladší muži a největší zásluhu na tom má nezdravá životospráva, například i kuřáci mají problém s erekcí, o lidi s nadměrnou konzumací alkoholu ani nemluvě.

 

Při nedostatečné erekci totiž nejčastěji jde o problém s prokrvením pohlavního údu. Nezdravá strava, zpomalení krevního oběhu, zúžení cév přivádějících krev do penisu a další problémy kardiovaskulárního systému jsou příčinami, proč stále více mužů sahá po Viagře nebo jejím jiných „sesterských“ přípravcích.

 

Tyto pilulky jsou však pouze na lékařský recept a jak to již bývá, většina mužů se stydí jít za urologem nebo sexuologem s takovým problémem. Přesně pro ně existují volně dostupné pilulky využívající extrakty a výtažky více rostlin podporujících erekci, potenci a plodnost obecně. Jde již například o zmíněný Zerex, ale i eJoy nebo Clavin.

 

Všechny tyto přípravky mají výhodu v čistě přírodním složení, takže si můžete být jisti, že neobsahují žádné chemikálie nebo „uměliny“. Je to však tak trochu i nevýhoda, protože účinnost není zcela 100% – dobrou zprávou ale je, že 4 z 5 mužů s běžnými problémy erekce takové řešení plně postačuje

Doporučení na závěr

Co dodat na závěr? Pokud vás trápí některý z výše zmíněných intimních problémů, rozhodně nevěšte hlavu. Smířit se s daným stavem určitě není cesta, naopak, je třeba se pokusit o změnu a nevzdávat se.

 

Klíčem je v každém případě zlepšit svou životosprávu a zapomenout na typické zlozvyky, které důvěrně zná každý muž: kouření, alkohol a nezdravé jídlo. Pokud nebudou ani běžné režimová opatření stačit, klidně si pomozte „povoleným dopingem“.

Máme na mysli samozřejmě některé volně dostupné přípravky na zlepšení erekce, zvýšení libida nebo potlačení předčasné ejakulace. V tom nejhorším případě pak neváhejte ani s návštěvou lékaře – uvidíte, že se uleví vám i vaší partnerce!

Další informace:

–         https://bioporadce.cz/

–         http://babinet.cz/clanek-19876-ma-vas-partner-problem-v-loznici-tyto-tipy-mohou-zmenit-vas-milostny-zivot-k-nepoznani.html

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář