Lázně Mšené – lázně rodinného typu

„Jezdím sem již léta a je to tu čím dál tím lepší, hlavně jsem ráda, že je to tady takové domácké… “ svěřuje se ochotně starší dáma před vstupní recepcí lázeňského objektu Říp z roku 1796. Vítejte v malých českých lázních, ve kterých se nemoci pohybového aparátu léčí již přes 220 let…

Malebný lázeňský resort

Zda je kapacita těchto lázní, vzdálených necelou hodinu autem od Prahy, malá, to posuďte sami. Může se v nich ubytovat až 220 pacientů, resp. hostů. Musím říci hostů, protože ne všichni v Lázních Mšené jsou totiž pacienty. Hosté sem přicházejí na základě různých možností pobytů. Do těchto rodinných lázní nejezdí jen hosté komplexní a příspěvkové lázeňské péče, ale mohou sem přijet i tzv. samoplátci na relaxační a wellness pobyty různé délky. Vybrat si mohou z mnoha léčebných a wellness programů: Zadáno pro ženy, Léčebný program 50+, Víkend pro seniory, Víkend manager, Slatinný týden, Konopný pobyt či Týdenní léčebný pobyt, Týden krásy, Romantický pobyt, Lázně na zkoušku, Antistresový pobyt,  Víkend splněných přání a mnoho dalších.

Léčí se zde hlavně klouby a páteř, a to jak vodoléčbou, tak parafínovými zábaly, plynovými injekcemi,

masážemi, obklady s rašelinou apod. Léčení vychází ze staré tradice, která byla založena na užívání léčivé minerální vody a později na aplikaci vyhlášené slatiny, kterou lázně čerpají z vlastního ložiska. 

Genius loci historických staveb

Pravdou je, že místní park s rybníčkem obejdete i velmi pomalým tempem během dvaceti minut, ale

z lázeňského areálu se vám asi hned tak chtít nebude. Důvodem je genius loci historických lázeňských objektů, které vznikaly mezi roky 1796 a 1913. Nejznámější a asi nejkrásnější architektonickou zajímavostí je secesní Pavillon Dvorana z roku 1905, dílo českého architekta Jana Letzela, proslulého stavbou Průmyslového paláce v Hirošimě. Ve všech historických objektech vyjma Pavillonu Dvorana se lze ubytovat, ať už ve zmíněném Řípu, kde se také nachází centrální balneo-provoz, léčebná zdravotní část, bazén, tělocvična a koupele s masážemi, nebo v některém z oblíbených objektů, kterými jsou Villa Slovanka, Villa Vítkov nebo naopak v největším a nejvyhledávanějším ubytovacím objektu hotelového typu Villa Kyselka. Jednotlivé budovy jsou od sebe vzdáleny příjemných 100 až 200 metrů, a ačkoliv se zvenku jedná o budovy historické, uvnitř najdete moderní pohodlí. Ke zrekonstruovaným pokojům patří sociální vybavení, přímé telefonní spojení na stálou službu zdravotních sester a televize v některých objektech i trezory a chladničky.

Darujte zdraví, pohodu a relaxaci

Do těchto lázní můžete směle poslat i své blízké: dárkovým poukazem na jeden z lázeňských týdenních nebo víkendových pobytů. Pokud víte, že vaši blízcí týden volného času momentálně nemají, pak je jistě potěšíte poukazem na balíček procedur pro ženy i muže, který mohou absolvovat během jediného dne…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář