Kontaktní čočky inspirované přírodou

Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday obsahují 78 procent vody, stejně jako rohovka, a současně poskytují prakticky stejně kyslíku jako otevřené oko. Vnější povrch čočky je navržen tak, aby napodoboval lipidovou vrstvu slzného filmu, která brání vysychání čočky. Udržuje tedy stálé optické poměry a dodává oku tolik kyslíku, kolik oko potřebuje, aby zůstalo zdravé, bílé. Zajišťují více vlhkosti než kterákoli jednorázová denní kontaktní čočka dostupná v současné době na trhu, a to i po 16 hodinách nošení.

Jednorázové kontaktní čočky Biotrue™ ONEday jsou vyrobeny z nového materiálu HyperGel™, který má nejlepší vlastnosti obvyklých hydrogelů a silikonových hydrogelů a je materiálem příští generace na výrobu jednorázových denních čoček. Čočky mají  vysoký obsah vody a lépe propouštějí kyslík než tradiční hydrogel, aniž by byl potřebný silikon, a přitom zajišťují stejné pohodlí jako konvenční hydrogelové čočky. Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday umožňují trvalé, jasné, pohodlné vidění po celý den, protože jim tento inovativní materiál inspirovaný přírodou pomáhá zadržovat vlhkost a udržovat optický tvar dokonce i po několika hodinách nošení a dovoluje kyslíku volně prostupovat čočkou.

AUDIO: Kontaktní čočky Biotrue jsou jednorázové a inspirované fyziologií lidského oka, ostatní dopoví optometrista Pavel Beneš

 

„Společnost Bausch + Lomb se snaží o stálé zlepšování kontaktních čoček a roztoků a dnešní představení čoček Biotrue™ ONEday je dalším důležitým krokem k tomu, abychom lidem pomáhali lépe vidět a lépe žít,” uvedla Oxana Pastushenko, marketing director Vision Care společnosti Bausch + Lomb. „Čočky Biotrue™ ONEday jsou první kontaktní čočky z převratného nového materiálu HypergelTM, který nabízí uživatelům kontaktních čoček pohodlné vidění po celý den a pomáhá řešit dosud nevyřešené potřeby dnešních uživatelů kontaktních čoček.”

www.bausch.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář