Dny slunce – přijďte si nechat zdarma vyšetřit svá znaménka

Navštívili jste už lékaře? Mávli jste nad tím rukou? Pozor! Česká republika je jednou ze zemí s přibývajícím počtem melanomů. Kampaň pod názvem DNY SLUNCE je připravena pro preventivní vyšetření před hlavní sluneční sezónou.

Již v roce 2011 bylo u nás nově zjištěno 1 086 případů zhoubného melanomu u mužů a 958 případů u žen.

Jeho výskyt stále stoupá. V posledních pěti letech přibylo nových případů až o 70 %. Dokonce statistiky ukazují, že zemře pětina lidí z 1 500, kteří každoročně onemocní rakovinou kůže.

Na jeho vzniku se podílí především ultrafialové záření.  Již naši rodiče rozhodují o tom, zda budeme mít větší „šanci“ nádor dostat nebo ne – genetika hraje velkou roli. Ani delší pobyt na sluníčku nám určitě nepřispěje.

AUDIO: Na Dny slunce nás zve Petra Čiperová Marketing Manager z Benu Lékáren.

 

A proto během osvětové kampaně Dny slunce budou lékaři na stánku kontrolovat zdarma znaménka. Společnost BENU Česká republika zahajuje předsezónní akci 30. dubna 2015. Poskytne lidem preventivní vyšetření kožních znamének, aby byli připraveni na sluneční dny.

Vyšetření budou provádět spolupracující dermatologové ve stáncích DNY SLUNCE. Lokality jsou vybrány v obchodních centrech, ve kterých je i lékárna BENU. Přímo na stánku máte také možnost odborné konzultace s dermoporadkyní a zvýhodněný nákup sluneční péče.

Nejlepší prevencí je pravidelná návštěva kožního lékaře, sledování změn znamének na svém těle a dodržování používání ochranných prostředků proti slunci.

 

AUDIO: Pár rad, jak se chránit před sluníčkem nám poví kožní lékařka Darina Zelenková z Dermatovenerologické kliniky nemocnice Na Bulovce.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář