Pozvánka do Lázní Luhačovice. Jaké novinky na vás čekají?

Lázně Luhačovice patří mezi největší lázeňská zařízení České republiky. V oboru léčení dýchacích cest jsou profilovým a hlavním léčebným zařízením v zemi.

Lázně se nacházejí v údolí říčky Šťávnice v nadmořské výšce 250 m n. m., obklopené lesními porosty. Hlavním léčebným přírodním zdrojem jsou minerální vody, charakteru hydrogenuhličitanochloridosodných jodových kyselek o teplotě 8 – 10 °C.

Systematické využívání minerálních pramenů pro léčebné účely má více než 300letou tradici. Na území Lázní Luhačovice se v současnosti nachází 13 pramenů. Nejznámější z nich jsou Vincentka, Ottovka, Aloiska, pramen Dr.Šťastný. Jména pochází zejména od členů šlechtického rodu Serenyi, dřívějších majitelů panství, na jejichž pozemcích se prameny nacházely.

Základy moderního lázeňství v Luhačovicích se datují od roku 1902, kdy z iniciativy lékaře a tehdejšího ředitele lázní Františka Veselého  byla založena Akciová společnost lázní luhačovských. Po jejím ustavení  a v následujících letech došlo k velkému rozvoji lázní charakteristickém výstavbou hotelů, penzionů a léčebných zařízení. Mnohé z nich jsou od slovenského architekta Dušana Jurkoviče a dalších významných architektů a jsou zapsány mezi kulturními památkami státu.

V Lázních Luhačovice se u dospělých léčí onemocnění dýchacího ústrojí, poruchy pohybového aparátu, onemocnění nervová, trávicího ústrojí, výměny látkové (cukrovka), nemoci oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. U dětí se léčí nemoci dýchacího ústrojí, obezita, nemoci trávicího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. Lázeňská léčba je poskytována dětem již od 1,5 roku s doprovodem.

Lázeňská léčba v Lázních Luhačovice je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Při lázeňské léčbě se minerální vody užívají k pitné kúře, inhalacím a přírodním minerálním koupelím. Celkem je možné poskytnout cca 60 procedur různého typu.

Kvalita přírodních zdrojů, vnějšího prostředí, ubytovacích, stravovacích a zdravotnických služeb je důvodem k využívání lázeňských zařízení také pro relaxační a wellness pobyty.

Cestovní agentura Luhanka pořádá pro hosty zájezdy do památných míst regionu jako jsou hrady, zámky, muzea, skanzeny a místa lidové kultury.

Lázně Luhačovice nabízejí svým hostům nejen lázeňskou léčbu, ale i možnost aktivního odpočinku, kulturní a společenské vyžití. K lázeňskému životu každoročně patří slavnost Otevírání pramenů při zahájení lázeňské sezóny, hudební Festival Janáček a Luhačovice, vystoupení předních českých umělců ve vlastním Lázeňském divadle, kolonádní koncerty i zábavné programy přímo v lázeňských hotelech. Ke sportovní nabídce patří tenis, golf (30 km od Luhačovic), squash, minigolf, kuželky, cyklistika.

Klientelu tvoří z 90 % domácí a z 10 % zahraniční hosté převážně z Rakouska, Slovenska, Německa, Izraele, Ruska, USA, Kanady a dalších sousedních evropských zemí. V roce 2016 využilo služeb společnosti 33 938 hostů.

AUDIO rozhovor: O novinkách v lázních si povídala Šárka Málková s inženýrem. Jiřím Dědkem, MBA výkonný ředitel.

Balneoprovoz nové generace a zajištění pitné kúry přímo v dětských léčebnách

V roce 2016 byl dokončen projekt nového balneoprovozu, ve kterém jsou poskytovány uhličité koupele dětským pacientům. Vybudování balnea předcházelo přivedení minerální vody do objektu zhruba 1 kilometr dlouhým potrubím. Cílem bylo přivedení přírodního léčivého zdroje přímo do objektu dětské léčebny Miramonti a díky změně prostředí zajištění větší účinnosti těchto koupelí. Dalším výsledkem bylo zajištění možnosti pitné kúry minerální vody přímo v areálu dětských léčeben a používání minerální vody pro inhalace bez nutnosti ji přepravovat v nádobách.

Za tento projekt získala akciová společnost Lázně Luhačovice od Evropského svazu lázní jako vůbec první společnost u nás prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář