Pravda o infekci močových cest. Co ji ve skutečnosti způsobuje? Prochladnutí to není.

„Neseď na té studené zemi. Budeš mít problémy s močákem.“ Každá žena už někdy v životě slyšela takovou či onakou verzi této obecně uznávané pravdy. A většinu z nás už tato nepříjemnost, která trápí naše nejchoulostivější partie, sužovala. Infekce močových cest je druhým nejrozšířenějším infekčním onemocněním a její výskyt je častým důvodem k výtkám ohledně nedostatečného oblékání a podobných nezodpovědností. Je ale prochladnutí opravdu hlavní příčinou infekce močových cest? Nikoli. Problémy s močovými cestami jsou bakteriálního původu. Proto, abychom předešli vzniku palčivých problémů, je potřeba vyvarovat se případného přemnožení bakterií v močových cestách. Jinými slovy pokusit se bakterie spláchnout z těla pryč.

„Problémy s močovými cestami se začnou ozývat pouze v podobě drobných bolestí v podbřišku s následným pálením a bolestí při močení. Zásadní však je na tyto problémy ihned reagovat, a to zvýšeným pitným režimem s pomocí podpůrných přípravků, které tělu v boji s problémy močových cest pomáhají, a v případě nutnosti vyhledat lékaře,“ vysvětluje MUDr. Marek Krolupper, primář Urologického oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Infekce močových cest pálí a řeže, omezuje a dokáže pokazit plány i náladu. Kdo by řekl, že za touto nepříjemností stojí organismus mnohosetkrát menší než milimetr: bakterie. Navíc bakterie, která pro naše tělo umí plnit i službu dobrou, pokud je tedy na správném místě – jmenuje se Escherichia coli. Tato bakterie způsobuje 90 % problémů s močovými cestami, přestože je nedílnou součástí naší střevní mikroflóry a je pro fungování našeho organismu velmi prospěšná. Potíže nastávají v momentě, kdy se dostane z konečníku do oblasti našich močových cest.

„Močová trubice u žen je kratší než u mužů a vzdálenost mezi ní a konečníkem je daleko menší. I z tohoto důvodu ženy trpí podobnými infekcemi častěji než muži. Bakterie to totiž do močové trubice nemají daleko,“ doplňuje MUDr. Marek Krolupper.

Spláchněte problémy močových cest
Co dělat, když se bakterie přece jen rozmnoží na nesprávném místě a do života vstoupí nepříjemné příznaky infekce? V momentě, kdy začnete pociťovat častější nutkání k močení, pálení při močení, případně bolest v podbřišku, je třeba zasáhnout a nic neodkládat. Močové cesty sužuje bakterie, která do nich nepatří. V případě palčivých problémů lékárníci doporučují doplněk stravy Urinal Akut®* jako podporu péče o močové cesty. Obsahuje extrakt ze zlatobýlu obecného, vitamin D a  vysoce kvalitní výtažek z kanadských brusinek. Tato kombinace pak přináší úlevu při projevech obtíží močových cest a dopřává jim šetrnou péči. Také zásadní součástí péče je potom pitný režim. Nežádoucí bakterie, které by mohly ulpět v močových cestách, je třeba doslova spláchnout pryč. 

Aby se problémy nevracely
Problémy s močovými cestami se objevují znenadání a rády se vracejí. Díky pár drobným změnám životního stylu jim však lze předcházet. Dodržujte pitný režim, pokud možno nezadržujte močení a dbejte na dostatečnou hygienu intimních partií. Když už se nepříjemnosti přece jen dostaví, nepropadejte panice a raději hned zakročte. Jako podporu vyzkoušejte Urinal Akut®, který pomáhá odplavit bakterie, jež mohou způsobit problémy močových cest.

AUDIO: Jak zvládat zánět močových cest, odpoví MUDr. Marek Krolupper, primář Urologického oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář