Při detoxikaci vsaďte na bylinky

Leden je ideální doba na to, abyste se o sebe začali lépe starat. Novoroční předsevzetí o zhubnutí, zdravější stravě a pohybu mají smysl. Stejně jako očista, která vám pomůže zbavit se následků bouřlivých oslav konce roku či nezřízeného vánočního přejídání. Dejte sbohem nejen nadbytečným kilům, ale i škodlivinám z těla. Pomoc hledejte v přírodě a síle bylinek.

Lednová očista má svůj význam a neměli byste se jí vyhýbat. Tělo potřebuje jednou za čas razantnější detoxikaci. Toxiny, které se v nás „usazují“ mají rozličný původ. Některé pocházejí ze znečištěného životního prostředí a smogu. Další pak z éček v potravinách a kosmetice. Nelze pominout ani léky, jelikož často mají nežádoucí vedlejší účinky. Když se k tomu přidá zvýšená konzumaci tučnějších jídel a alkoholu v závěru roku, je zřejmé, že tělo očistu opravdu potřebuje.

Když játra volají S.O.S.

Právě tento orgán nese největší zátěž. Játra fungují v lidském těle jako filtr a chemická továrna. Vykonávají přes 300 metabolických funkcí a jejich úloha je nenahraditelná. Zpracovává se v nich vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Pokud je však toxinů příliš, začnou se v jaterních buňkách hromadit a mohou je nenávratně poškodit.

Bylinky jako záchrana

Pokud se rozhodnete pro očistu, vsaďte na přírodu a sílu bylinek. Naše babičky používaly třeba kopřivu, ze které vyráběly čaj. K dalším oblíbeným rostlinám pak patřily bodlák, pampeliška, sedmikráska, máta, bříza či řebříček. Jenže v lednu jich moc venku nenajdete. Naštěstí existuje řada preparátů v lékárnách, ve kterých sílu léčivek najdete.

Zázračný ostropestřec prospěje játrům

Při detoxikaci byste měli myslet hlavně na játra a těm udělá dobře bodlák. Přesněji „mariánský bodlák“, neboli ostropestřec. Ten totiž obsahuje látku silymarin, která pomáhá chránit játra před poškozením. Blokuje škodlivinám vstup do jaterních buněk, a tak přispívá k zachování správné funkce jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Silymarin rovněž pomáhá při regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu před poškozením od volných radikálů a před nepříznivými vnějšími vlivy. Rovněž má blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Takže při lednové očistě byste rozhodně na zázračný bodlák neměli zapomínat. Naordinovat si můžete například doplněk stravy Naturevia Ostropestřec forte, který patří k nejsilnějším na trhu a bude vám stačit jedna kapsle denně.

Tělo vám vše vrátí

Někdy stačí málo a svému zdraví můžete hodně prospět. Bylinky mohou být jen začátek. Více pohybu, snížení hmotnosti, omezení nezdravých jídel či kouření vyžadují sice silnější vůli, ale zase se budete cítit mnohem lépe. Jestli patříte k těm, kteří všechna předsevzetí už druhého ledna poruší a vzdají se, pak byste si měli uvědomit, že dříve či později vám to vaše tělo vrátí a pak už může být pozdě.

 

Zdroj: www.naturevia.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář