Při jarní očistě organismu pomohou bylinky

Jarní úklid byste neměli dělat jen doma, ale také ve svém těle. I to je po zimě zanesené nečistotami a škodlivinami. Na svědomí je má smog a léky. Bez viny není ani alkohol, jenž jsme si dopřáli v mrazivých dnech v podobě svařáku či grogu. Vezměme proto letos jarní úklid pečlivěji a očistěme nejen příbytek, ale i organismus.

Existují různé metody a návody jak na detoxikaci. Odborníci ji rozdělují do několika kroků, během kterých se „očišťují“ jednotlivé orgány. Začíná se vždy u tlustého střeva, kde se nachází nebezpečné nánosy zbytků potravy, které postupně zužují průměr střev, a tedy průchod při trávení. To pomůže vyřešit upravený jídelníček bohatý na vlákninu, jenž pomůže střeva opět rozhýbat. Pokud by to nestačilo, lze využít klystýr.

Bylinky na játra

Ve druhém kroku přijdou na řadu játra. Tedy největší orgán lidského těla, který funguje jako filtr a chemická továrna. Právě v nich se zpracovává vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Mají totiž přirozenou detoxikační a čistící funkci. Jenže pokud je škodlivin přespříliš začnou se v nich hromadit, což může vést k závažným onemocněním. V tom, abychom je zbavili škodlivin, pomohou bylinky. Konkrétně ostropestřec mariánský známý též jako „Mariánský bodlák“.

Vědci dlouhodobě zkoumají jeho pozitivní účinky a podle nich látka silymarin, kterou ostropestřec obsahuje, chrání játra před poškozením od toxických látek tak, že blokuje toxinům vstup do jaterních buněk. Tím napomáhá k zachování správného fungování jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Pomáhá i při regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu proti poškození volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Silymarin má rovněž blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru.

Při jarní detoxikaci tedy rozhodně na ostropestřec nezapomínejme. Možností, kde jej sehnat je nespočet, ale při výběru přípravku je důležitý zejména obsah látek. Nejsilnějším doplňkem stravy na trhu je Naturevia Ostropestřec forte. Stačí jen jedna kapsle denně a játra budou brzy jako nová. Navíc užívání je velmi snadné, takže alespoň jedna etapa očisty půjde snadno.

Nezapomínejte na vitamíny a pohyb

Když už se zbavujeme všeho škodlivého, tak rovnou tělu dodejme potřebné živiny a vitamíny. Jejich ideálním zdrojem jsou zeleninové šťávy či smoothie. Když k tomu přidáme pohyb, rozproudíme nejen krev, ale i lymfatický systém. Látková výměna a pročisťování půjde rychleji. Detoxikace tak proběhne snáze a organismus na jaře dobře nastartujeme. Jen mějme na paměti, že aby nám efekt očisty alespoň chvíli vydržel, bylo by dobré se některých škodlivých zlozvyků zbavit úplně a očistu si ordinovat častěji než jednou do roka. Zdraví máme přece jen jedno a játra také.

 

Zdroj: www.naturevia.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář