Propolis E.P.I.D. – nová biotechnologie, která zbavuje propolis alergenů

Propolis je přírodní antibiotikum. Jeho využití má tisíciletou tradici. Unikátní produkt včel se může pyšnit širokou škálou ozdravných účinků. Propolis E.P.I.D. je vhodný také pro děti.

Nejčastějšími původci zánětů horních i dolních cest dýchacích včetně oblasti hltanu a středouší jsou různé typy bakterií a virů. Pokud jsou časté infekce, souvisí to obvykle s nedostatečnou funkcí imunity. Proto je vhodné užívat propolis E.P.I.D., který obsahuje látky podporující protiinfekční imunitu a dále látky, jež jsou schopny přímo působit proti virům a bakteriím.

Obecně lze říci, že viry častěji postihují horní cesty a bakterie dolní cesty dýchací. U infekcí předpokládaného bakteriálního původu se užívají antibiotika, nicméně příliš časté a ne vždy opodstatněné užívání antibiotik významně zvyšuje rezistenci mikroorganismů. To vede k neúspěchu léčby závažných mikrobiálních infekcí.

Antibiotickou rezistenci  snížíme zařazením propolisu E.P.I.D. Je důležité pochopit jeho protivirový a protibakteriální účinek. Včely, které jsou ve včelstvu určeny k produkci propolisu, sbírají na pupenech keřů a stromů lepkavou pryskyřičnou substanci. Tu posléze míchají s voskem, a působením včelích enzymů obsažených v produktech slinných žláz vzniká propolis. Včely jej využívají jako stavební a ochranný materiál, který „očišťuje“ jejich prostředí – především působí antisepticky, ničí patogenní mikroorganismy a chrání tím i včelstva před infekčními chorobami.   

V nedávné době byla vědecky prokázána řada prospěšných účinků propolisu. Například antivirový účinek propolisu je v některých případech silnější než u klasických antivirotik. Důležitou, nověji zkoumanou oblastí je také uvedené imunostimulační působení propolisu, využitelné např. u pacientů s recidivujícími respiračními infekty. Propolis také zvyšuje produkci protilátek a je přírodním antibiotikem.

Bezpečnost propolisu – perspektivu představuje nealergenní propolis E.P.I.D.

Propolis je považován za bezpečný, jeho užívání nedoprovází nežádoucími účinky, nicméně u osob přecitlivělých na některou jeho složku se může vyskytnout alergická reakce. A právě silný alergenní potenciál propolisu pozastavil jeho využití zejména v pediatrii.

Teprve italská firma Specchiasol, výrobce řady přípravků s obsahem propolisu E.P.I.D., vyvinula první patentovaný postup. Snížila  obsah alergenů a zachovala aktivní látky propolisu, bez použití chemických činidel tak, aby zůstal zachovaný „přírodní“ produkt.

Přípravky  Prevapis Junior, jsou určeny především pro dětské pacienty s infekty horních dýchacích cest. V těchto přípravcích jsou v různých kombinacích obsaženy další komponenty (například extrakt z rakytníku, černého rybízu, echinacey, řepíku lékařského, myrty a eukalyptu), které zesilují protiinfekční účinek, respektive zvyšují rezistenci vůči infekcím.

Propolis je včelí produkt, požívaný již ve starověké medicíně jako hojivý prostředek. V současnosti jsou jeho prospěšné účinky vědecky prokázány. Prospívá i u pacientů s respiračními infekty, především u onemocnění horních dýchacích cest. Imunostimulační působení propolisu jej předurčuje k využití i u pacientů s recidivujícími infekty. Výhodné je použití přípravků PREVAPIS Junior, obsahujících hypoalergenní propolis E.P.I.D.

AUDIO: Čistý propolis představí PharmDr. Zdeněk Procházka ředitel společnosti Edukafarm.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář