Klinika popálenin FN Královské Vinohrady dostala dar

Nadační fond Kapka naděje předala dar, který pomáhá v případě těch nejtěžších, na životě ohrožených, dětských pacientů Kliniky popáleninové medicíny FN Královské Vinohrady.

„V případě těch nejtěžších pacientů s popáleninami v oblasti obličeje a krku je velmi důležité zajistit průchodnost dýchacích cest před vytvořením otoku, který může dítě dusit. Zakoupený videolaryngoskop umožní lépe a přesně zobrazit komplikované anatomické poměry vstupu do dýchacích cest a s jeho použitím u rozsáhle popálených dospělých pacientů máme výborné zkušenosti. Vložení kanyly do průdušnice a zajištění průchodnosti dýchacích cest je technicky velmi obtížné a jde o život zachraňující zákrok,“ říká přednosta klinikyMUDr. Robert Zajíček, Ph.D.

AUDIO: Jak funguje přístroj pro malé děti to ujasní přednosta Robert Zajíček a primář Michael Stern.

Kapka naděje je tu pro nemocné děti s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Vznikla v září roku 2000 na podkladě životní zkušenosti paní Venduly Svobodové a zároveň jako reakce na neutěšené poměry na dětské transplantační jednotce dětské hematologie a onkologie FN v Motole.

V současné době nakupuje laboratorní nebo diagnostické přístroje a zařízení, které zlepšují komfort pacientů, ale i prostředí, ve kterém se léčí malé děti.

Klinika popáleninové medicíny FNKV

Poskytuje specializovanou péči o dětské pacienty se všemi typy popáleninového traumatu. Ročně je na klinice hospitalizováno okolo 300 dětských pacientů s termickým úrazem. Jde o jedno z největších popáleninových center s nejdelší tradicí v Evropě.

AUDIO: Jak se daří léčit popálené děti, to už poví sestra na klinice Alena Zabloudilová a maminka Dana s malou Kačenkou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář