Být krásná je přání žen staré jako samo lidstvo – některým k tomu pomáhají prsní implantáty

Již Egypťané několik tisíciletí před Kristem měli důmyslné techniky, jak docílit atraktivnějšího vzhledu. Dnes už jsou složitější  zákroky běžné – třeba prodloužení vlasů, laserové odstranění obtěžujícího ochlupení, napnutí povadlé kůže pod očima nebo korekce odstávajících uší. Ale vášně, dohady a mylné představy vyvolává augmentace neboli zvětšení prsou pomocí prsních implantátů.

 

Jde o chirurgický postup, díky kterému ženy dosahují takřka libovolného tvaru a velikost poprsí. Pomáhá jim zvýšit sebevědomí .  Při svém rozhodování však mohou narazit na řadu nejasností. Na některé pochybnosti a mýty odpovídají odborníci takto:

 

Mýtus 1: Silikonové implantáty vypadají nepřirozeně
Výsledný efekt závisí  na správné velikosti  implantátu vzhledem k tělesné schránce a i původní velikosti poprsí. Například u subtilní ženy, nadměrná velikost implantátu může působit nepřirozeně.

 

Mýtus 2: Silikony jsou v těle nebezpečné
Kvalitní prsní implantáty jsou díky moderním technologiím a vědeckým poznatkům, velmi bezpečné. Implantáty procházejí během testování hotovou mučírnou. Řežou je, natahují na 450 % původní velikosti, pouštějí na ně těžká závaží. Certifikované silikony jsou bezpečné, tvrdí lékaři.

 

Mýtus 3: Implantáty ohrožují kojení
Pramení z obavy, že při vložení implantátu do prsu, nepůjde kojení. Je ale vždy uložen pod mléčnou žlázu, kterou neohrozí ani neomezí. Jediné, co může vadit, je dočasné snížení citlivosti bradavek v případě, že byl implantát vkládán řezem přes bradavku.
Těhotenství ale může ovlivnit postavu ženy. V případě potřeby vrátí remodelace poprsí požadovaný tvar.

 

Mýtus 4: Implantáty jsou doživotní
I přesto, že jsou implantáty i po několika desítkách let používání naprosto v pořádku, mnoho žen podstupuje jejich výměnu – obvykle po 10 – 15 letech. Důvodem je estetické hledisko. Během této doby se mění nejen tělesné proporce ženy, ale např. i pružnost pokožky.

 

Mýtus 5: Všechny implantáty jsou v podstatě stejné
Velký omyl! Mezi jednotlivými značkami prsních implantátů existují rozdíly dané rozsáhlým výzkumem a testováním.To zaručuje jejich vyšší bezpečnost i lepší estetický dojem.

 

Mýtus 6: Cena plastické operace neodráží bezpečnost a kvalitu provedení
Mnoho žen si myslí, že vyšší cena zákroku nesouvisí s jeho kvalitou a dlouhodobou bezpečností, a že je tedy jedno, kde jej absolvují. Opak je pravdou. V momentě, kdy se klientka rozhodne pro zvětšení poprsí, je důležitý výběr pracoviště, protože investuje do svého zdraví.  Navíc má klientka v případě potřeby zajištěnu pooperační péči .

 

V České republice mají certifikaci FDA jen 2 výrobci implantátů – Mentor a Natrelle.

 

Plastickému chirurgovi Janu Měšťákovi (foto) se příčí muži, kteří chtějí znásilňovat krásu své partnerky. Přesto je plastika, podle něj, prospěšná. Pohovořili jsme s ním o prsních implantátech.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Rozhovor s klientkou, která podstoupila augmentaci prsou si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář