První seminář pro neplodné páry v ČR startuje v Brně

Historicky první akce v České republice pro všechny páry, které mají problém s početím dítěte, startuje 15. června na brněnském výstavišti.  Manželé a partneři, kteří se bezúspěšně pokoušejí o dítě, se tak mohou nezávisle informovat u lékařů a odborníků na neplodnost, co dělat. Akce FOR FERTILITY je pořádána ve spolupráci s tuzemskými klinikami reprodukční medicíny pro širokou veřejnost zcela poprvé.

„V zahraničí je zvykem pořádat tyto veletrhy pro veřejnost, u nás tomu zatím tak nebylo. Lidé se mohou nezávazně odborníků zeptat na možnosti, jak problém s neplodností řešit a lépe se tak celkově zorientovat v problematice, která je velmi obsáhlá. Najít všechny potřebné informace například přes internet je nejen časové náročné, ale může být také zavádějící. Každý neplodný pár potřebuje řešit svou situaci jinak a mít možnost promluvit s odborníky na jednom místě v jeden den je efektivnější a hlavně osobnější.“ vysvětlila Jana Lunerová, majitelka pořádající firmy DOING THE BEST.

 

„Jednotlivá témata jsou vedena přímo lékaři z těch nejvýznamnějších center asistované reprodukce v České republice. Každé téma je zpracováno tak, aby mu lidé porozuměli, a vždy je počítáno s časem na diskuzi,“ doplnil MUDr. David Rumpík, ředitel kliniky reprodukční medicíny a gynekologie ve Zlíně.

 

Návštěvníci semináře, který vypukne v 10 hodin v pavilonu P brněnského výstaviště, budou mít šanci dozvědět se informace o příčinách neplodnosti, úhradě pojišťoven, co je třeba zvážit před výběrem kliniky reprodukční medicíny. „Bude se hovořit o příčinách mužské a ženské neplodnosti, a jak se léčí neplodnost ženy, která překročila čtyřicítku,“ přibližují program MUDr. Marek Koudelka, ředitel kliniky REPROFIT International v Brně a vedoucí lékař olomoucké IVF Clinic, MUDr. Štěpán Machač.
Akce pro veřejnost se dotkne i ne přísně lékařských témat. Téma Akupunktura a její vliv na zvyšování plodnosti na semináři otevře členka výboru akupunkturistické společnosti, lékařka MUDr. Helena Čutová. Psycholog a psychoterapeut PhDr. Pavel Pokorný, zabývající se dlouhodobě partnerskou a manželskou problematikou, přednese část týkající se zvládání emocí a důležitostí psychologické podpory v průběhu léčby neplodnosti. Na své si přijdou také potenciální dárkyně nebo příjemkyně vajíček, pro které je určena přednáška IVF specialisty MUDr. Marcela Štelcla.

 

Mimořádným hostem FOR FERTILITY bude profesor Ladislav Pilka, který stál před třiceti lety u zrodu prvního dítěte ze zkumavky v České republice a potažmo tehdejším východním bloku.

 

Páry, které se ocitly v tíživé situaci, přijede na seminář podpořit žena, která prožila v boji o dítě neuvěřitelný příběh.  Přestože se rozhodla mít dítě v 35 letech, trvalo dalších 11 let, než se jí to, za pomoci umělého oplodnění, podařilo. Prodělala 14 neúspěšných pokusů, ale její touha po miminku
byla tak silná, že se nevzdávala. Ve svých 46 letech porodila zdravého chlapečka, a tak se jí splnil její největší životní sen.

———————-

FOR FERTILITY 2013 je první unikátní komplexní celodenní seminář v oblasti asistované reprodukce a léčbě neplodnosti v České republice určený pro širokou veřejnost, a to především všem ženám, které touží po miminku a nemohou otěhotnět.

Detailní program a více informací na www.forfertility.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář