Nový ultrazvuk nabídne budoucím maminkám kvalitnější péči

Nový ultrazvukový přístroj pomůže zdravotníkům vyhlášené pražské porodnice odhalit případné poruchy vývoje dítěte ve 3. trimestru těhotenství a sledovat těhotné s komplikacemi, jako jsou například vysoký krevní tlak, těhotenská cukrovka apod. Výhodou je barevné digitální zobrazení, které umožní dokonce i vykreslit tvář miminka. Zařízení je mobilní a je možné jej v případě potřeby rychle převézt na oddělení jednotky intenzivní péče k pacientkám po císařských řezech či jiných gynekologických operacích. „Ročně náš ústav navštíví přes 5000 budoucích maminek. Při tomto množství byla stávající ultrazvuková zařízení plně vytížená a nutně jsme potřebovali další přístroj,“ vysvětluje Ladislav Krofta, zástupce ředitele ústavu. Nové zařízení bude denně sloužit pro vyšetřování až 30 těhotných a pro účely diagnostiky u pacientek na oddělení JIP. Využití najde i při výuce začínajících lékařů, kteří se budou pod odborným vedením učit provádět rutinní ultrazvuková vyšetření. V pražské porodnici v Podolí pomohou lékaři na svět ročně až 5500 dětem.

„Potěšila nás podpora, kterou jsme získali od veřejnosti. Je to pro nás potvrzení, že naši práci odvádíme k plné spokojenosti maminek a nejen jich,“ říká Jaroslav Feyereisl, ředitel Ústavu pro matku a dítě Praha.
Nový ultrazvuk získal ústav z půlmilionového příspěvku Nadace ČEZ. O účelu daru rozhodla veřejnost v anketě Skupiny ČEZ nazvané „Vaše volba“, ve které pražská porodnice zvítězila mezi projekty navrženými ve středních Čechách. Konkrétně získala více než 1000 z 5300 hlasů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář