Putovní výstava Ligy proti rakovině: Každý svého zdraví strůjcem

Každý svého zdraví strůjcem je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha už šestým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech. Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny.

 

Liga proti rakovině /LPR/ představuje téma rakoviny a její prevence z přívětivější tváře, proto uvidíte i vtipy Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka, vynikající fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života.

 

Součástí expozice jsou panely určené i nejmenším dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, i když ještě neumějí číst. Pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny zábavné „hrátky“, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“.  Nejmladší generace si odnese z výstavy nejen poznání a zážitky, připraveny jsou i odměny za správné vyplnění testů.

 

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. stanovení celkové výše hladiny cholesterolu, měření krevního tlaku, výše BMI, procenta skrytého tuku v těle, lékaři a zdravotníci budou k dispozici k návštěvníkům v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity.  V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR  ke spolupráci také specialisty – dermatology.  Na místě bude přítomen odborný lékař, se kterým můžete konzultovat mateřská znaménka, pihy, změny na kůži.

AUDIO: Jsou lidé už více poučeni o závažnosti měnících se znamének a znají svou kůži? Dlouhodobě s Ligou proto rakovině spolupracuje i profesorka Jana Hercogová, přednostka Dermatovenerologické kliniky Nemocnice Na Bulovce. Co dokáže kůže poodhalit? Rozhovor si poslechněte ZDE

VSTUP NA VÝSTAVU I VŠECHNA VYŠETŘENÍ JSOU ZDARMA!

V letošním roce, kdy se Liga proti rakovině  ve svém osvětovém programu zaměřuje na prevenci před rakovinou tlustého střeva a konečníku, přizvala ke spolupráci občanské sdružení Onkomaják, proto součástí putovní výstavy bude i obří maketa tlustého střeva, kterou si návštěvníci mohou projít.

AUDIO: Na humornou a velmi návštěvnicky úspěšnou výstavu s názvem „Každý svého zdraví strůjcem“Vás zve za Ligu proti rakovině Jitka Bajgarová. Mějte v paměti, že prevence nebolí jako následné léčení. Rozhovor si poslechněte ZDE

Termíny a místa putovní výstavy:
10.září  9-19                           Praha 4, Arkády Pankrác
13.září 9-17  a 14.září 10-20  Prachatice, Velké náměstí
17.září 10-18 a 18.září 9-17   Kolín, Karlovo náměstí
19.září 10-18 a 20.září 9-17   Žďár n/Sázavou, Nám.republiky
23.září 10-18 a 24.září 9-17  Mladá Boleslav, Starom.náměstí
1.října 10-18 a 2.října 9-17    Poděbrady, Kolonáda
3.října 10-18 a 4.října 9- 17   Hodonín, Masarykovo nám.
9.října 9-18 a 10.října 9-18  Třeboň, Kulturní akongres.centrum Roháč

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář