Nový projekt For You pomáhá ženám v boji proti rakovině

ING Životní pojišťovna spustila projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Webové stránky www.foryou.cz přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci. Zároveň ženám nabízejí možnost vyměňovat si diskrétně zkušenosti nebo se poradit s lékaři a psychology. Projekt jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu asistenční služby.

 

Cílem je pomoci ženám s prevencí rakoviny, při které hraje důležitou roli samovyšetření a sledování proměn svého těla. Je dobré mít přehled o nejnovějších poznatcích v boji proti rakovině, podělit se na jednom místě o své pocity a postřehy s ostatními. Vyslechnout si rady odborníků nebo získat tipy, které přispějí k zdravějšímu životu.

 

Onemocnění rakovinou vyvolává v ženách obavy, strach z toho, co přijde, a především nejistotu. „Svět se mění. Žijeme rychle a náš život se odehrává víc a víc online. Chceme mít maximum informací a přesto, že nechceme být na problémy samy, přejeme si zachovat své soukromí. Proto jsme vytvořili For You, jehož cílem je zvýšit povědomí o prevenci rakoviny prsu a ženských pohlavních orgánů. Nabízíme ženám prostředí, ve kterém mohou své problémy velmi diskrétně řešit. Projekt přináší kvalitní informace a podporu v případě diagnózy této nemoci,“ říká Renata Mrázová, generální ředitelka ING Pojišťovny ČR/SR.

 

Komunita naslouchá i radí

 

Ženy mají   tendenci sdílet své obavy i pocity a hledat pomoc u jiných žen, které jsou v podobné situaci. Na webu www.foryou.cz se tak podělí o své zkušenosti, vzájemně se podpoří a získají zpět sebevědomí a chuť do života. Prostřednictvím poradny mohou své starosti diskutovat se zkušenými odborníky, lékaři i psychology.  Po registraci si zde ženy v kalendáři naplánují lékařské prohlídky a další důležité termíny, na které pak budou vždy včas upozorněny.

 

Speciální životní pojištění pro ženy

 

Součástí projektu For You je stejnojmenné pojištění pro případ rakoviny prsu a ženských pohlavních orgánů. Jde o naprostou diskrétnost – od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události. Výše pojistné částky je 750 tisíc korun, přičemž měsíční pojistné se dle věku pojištěné ženy pohybuje od 200 do 300 korun. V rámci pojištění je ženám k dispozici také unikátní asistenční služba, díky níž se mohou poradit s lékařem či psychologem, objednat si hlídání dětí nebo donáškovou službu.
Projekt pomáhá léčit

 

Projekt také podporuje charitativní aktivity zaměřené na boj s rakovinou. První takovou akcí bude rozšíření stacionáře ve FN v Motole. „Stacionáři aktuálně chybí 12 lůžek a k nim i potřebné vybavení. Celková suma, která pomůže pokrýt náklady na jeho rozšíření, je 250 000 Kč,“ informuje MUDr. Jana Prausová, primářka Radioterapeuticko-onkologického oddělení FN v Motole. Za každou kalkulaci pojistného na stránkách www.foryou.cz proto ING Pojišťovna věnuje 20 Kč právě na konto FN v Motole na rozšíření stacionáře. „Denní stacionáře jsou důležitou součástí léčby rakoviny. A jelikož navýšení počtu lůžek může pomoci zachránit život dalším ženám, rozhodli jsme stacionář podpořit. Projekt For You je totiž především o pomoci, a i když je primárně založen na tom, že si mohou ženy pomáhat samy navzájem, i my se chceme touto cestou zapojit,“ doplňuje Renata Mrázová.

 

Nekompromisní fakta o rakovině

 

Rakovina prsu nese tři smutná nej: jedná se o nejrozšířenější typ rakoviny u žen, nejčastější onkologickou příčinu smrti pacientek a je zároveň nejobávanějším typem rakoviny z hlediska ženské populace. V souladu s trendem pozorovaným ve všech rozvinutých zemích světa i v České republice výskyt rakoviny prsu stále stoupá. Málokdo však ví, že léčba prsního nádoru patří při brzké diagnóze mezi ty nejúspěšnější v onkologii.

 

O projektu For You více promluví ředitelka ING Pojišťovny ČR Renata Mrázová.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Docent Michal Zikán z Gynekologicko-porodnické kliniky  VFN v Praze  přináší fakta o rakovině prsu a o léčbě a prevenci.

Rozhovor si poslechněte ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář