Naplánujte si odpočinek v českých lázní, prospívají nejen v uzdravování, ale jsou skvělé i pro relaxaci!

Pod společným názvem Spa & Wellness Nature Resorts začaly vystupovat Léčebné lázně Jáchymov a Lázně Luhačovice, které mají stejného majitele. Jejich spojením vznikla největší lázeňská skupina v Česku.

Lázně jsou sice od sebe vzdálené 500 kilometrů, ale mají společné logo. Modrá barva symbolizuje vodu. Zelená zase přírodu a klid, šedá představuje stabilitu a jistotu. Z modrých teček byla vyskládána Česká republika, na jejichž opačných koncích jsou dvě zelená místa s unikátními přírodními zdroji – radonovou vodou v Jáchymově a přírodní minerální vodou v Luhačovicích.

 

Spa & Wellness Nature Resorts nabízí široké možnosti nejen pro lázeňskou léčbu založenou na přírodních léčivých zdrojích, ale i pro trávení dovolené. V nabídce nechybí relaxační a wellness pobyty, které jsou doplněné i konzultacemi s lékařem, pobyty pro celou rodinu, aktivní dovolenou (lyžování, cyklistika, turistika atd.) nebo pobyty spojené s kulturními programy.

 

Lázně Luhačovice jsou  zasazené do malebné krajiny Bílých Karpat.  První zmínky o minerálních pramenech pochází již ze 17. Nejvýznamnější stavební etapou se pak stala první třetina 20. století, kdy vznikl ojedinělý soubor staveb architekta Dušana Jurkoviče, který vtisknul Luhačovicím jejich nenapodobitelný  ráz. Lázeňská léčba je zaměřena na choroby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a choroby pohybového aparátu.  Nedílnou součástí zůstane i léčba onemocnění dýchacích cest dětí, které dnes přijímají už od 1,5 roku.  Jako přírodní léčivý jsou využívány minerální prameny, které jsou pro vysoký obsah minerálních látek a vynikající proplynění oxidem uhličitým považovány za jedny z nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Nejznámějším luhačovickým pramenem je Vincentka. Během lázeňské léčby se minerální vody užívají k pitné kúře, inhalacím a přírodním minerálním koupelím.

Odpočinkový lázeňský pobyt můžete propojit s výletem po okolí.

Když sem zavítáte, neměli byste zapomenout navštívit také nedaleký Baťův kanál, pohádkový zámeček Lešná, Kroměříž nebo skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. www.lazneluhacovice.cz

 

Lázně Jáchymov se nachází se v malebném údolí Krušných hor, severně od Karlových Varů. Město je nazýváno branou Krušných hor Díky léčivým účinkům radonové vody se zde výborně daří léčbě nemoci pohybového aparátu (artrózy, revma, Bechtěrevovy choroby), různých poúrazových stavů nebo také nemocím nervového systému.

 

Lázně Jáchymov jsou jediné radonové lázně v České republice. Prameny obsahují nejvyšší množství léčebného radonu na 1 litr vody na celém světě. Je proslulé unikátní lázeňskou léčbou a také svou bohatou hornickou historií. Krásná krušnohorská krajina je vhodná pro pěší turistiku, cykloturistiku, pro náročné horské túry i pro výlety rodin s dětmi.

Počátky léčby jsou spojeny se slavným objevem nositelky Nobelovy ceny Marie Curie-Sklodowské, která našla v roce 1898 v jáchymovských odpadních důlních vodách prvek radium a krátce poté byl prokázán léčivý účinek těchto vod. Radonové koupele odbourávají bolest pohybového aparátu, zvyšují obranyschopnost organismu a zlepšují prokrvení těla. www.laznejachymov.cz

 

O spojení obou dvou lázní pohovoří lékař a generální ředitel Eduard Bláha,

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

lázně Luhačovice představí  vedoucí lékař Jiří Hnátek

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

a léčbu v lázních Jáchymov přiblíží vedoucí lékařka Lenka Draská.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář