Lázně Luhačovice vás zvou

Díky provedeným změnám v lázeňství jsou tak lázeňské léčebné pobyty hrazené zdravotními pojišťovnami dostupnější více lidem. U samopláteckých pobytů považují za úspěch rovněž další nárůst obsazenosti  wellness hotelu Alexandria****. Hotel navštívilo téměř 7 tisíc hostů. Základem je stále tuzemská klientela.

Děti v Luhačovicích mají uhličité koupele přímo v léčebně. S vodním světem i hvězdným nebem

Dětští pacienti využívají blahodárné účinky koupelí v přírodní minerální vodě přímo v objektu luhačovické dětské léčebny Miramonti. Dosud totiž museli za nejtypičtější luhačovickou procedurou docházet až do Inhalatoria. Do dětských léčeben byla přivedena minerální voda z pramene Nová Janovka, který byl získán v roce 1987 vrtem do hloubky 30,5 m severovýchodně od budovy Inhalatoria. Jedná se o přírodní léčivý zdroj s vysokou vydatností, která činí 60 l/min. Minerální voda je dodávána potrubím od vrtu do vzdálenosti celých 900 m.

Dětské léčebny v Luhačovicích patří k největším v České republice. Všechny pokoje pro děti od 1,5 roku s doprovody jsou vybaveny moderním příslušenstvím a novým nábytkem, což odpovídá standardu tříhvězdičkového hotelu. Dětem starším 6-ti let, které absolvují pobyt bez doprovodu rodičů, jsou v dětské léčebně Miramonti k dispozici pokoje s novým nábytkem a televizory včetně WiFi připojení přímo na pokojích.

AUDIO: Dětská léčebna má pro děti uhličité koupele přímo na místě, to potvrzuje i vrchní sestra Ludmila Hiclová.

V Lázních Luhačovice se léčí u dětí respirační onemocnění, obezita, nemoci zažívacího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. Lázeňská péče má pro děti nenahraditelné výhody, například zlepšení zdravotního stavu, zabránění zhoršení nemoci u chronických pacientů. Zároveň plní i sociální funkci, protože mohou být poté doma více s kamarády, když nejsou tak často nemocné. Právě taková léčba, s využitím přírodních luhačovických léčivých vod na čele s Vincentkou, zlepšuje zdravotní stav dětí. Ty mají nepřetržitě k dispozici  lékaře i sesterské služby a pokud s nimi jde rodič, nebojí se ani nového prostředí. Rodiče se také naučí nové postupy v i péči o nemocné děti, což využijí i po návratu domů. Počet alergiků se kvůli zhoršujícímu životnímu prostředí a nezdravé výživě stále zvyšuje a mnoho z těchto nemocí se projeví již v útlém věku, například bronchiální astma či atopický ekzém. Proto je vhodné vzít do lázní i malé děti, v Lázních Luhačovice, a.s., léčí děti již od 1,5 roku. V dětské léčebně v Luhačovicích je k dispozici 258 lůžek.

AUDIO: Luhačovice a přírodní minerální vody pomáhají, co k tomu říká Jiří Dědek, výkonný ředitel.

Lázně Luhačovice mají svůj lázeňský pohárek NECTARIUM

Lázeňská sezóna odstartovala ve dnech 6.-8. května třídenním pásmem programů.  Jejich součástí bylo vyhlášení vítěze designérské soutěže Luhačovický lázeňský pohárek 2016, do které se přihlásilo více než 150 tvůrců z České a Slovenské republiky. Vítězem se stala studentka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Adéla Chorá se svým pohárkem NECTARIUM. Vítězný pohárek je návštěvníkům již k dispozici a můžou si jej v Luhačovicích zakoupit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář