Rozhovor s výživovou specialistkou o ketodietě

Proteinová dieta, bílkovinná dieta, ketodieta či ketogenní dieta. Většina z nás tyto pojmy už zaslechla nebo o nich četla. Víte však na čem je založená a proč s její pomocí můžete své tělo naučit spalovat tuky? Pokud chcete zmenšit tukové zásoby, může to být efektivní a trvalé řešení. Stačí jen na pár týdnů výrazně omezit ze své stravy sacharidy a sledovat úbytky na centimetrech.  

Proteinová dieta je známá již několik desítek let. Jedná se o změnu nastavení metabolismu, kdy vaše tělo začne samovolně spalovat tuky, aniž by docházelo ke ztrátě svalové hmoty. To je jeden z hlavních benefitů proteinové diety oproti jiným redukčním metodám.

Každá cesta za vysněnou postavou začíná v kuchyni úpravou jídelníčku. Tato konkrétně spočívá ve snížení obsahu sacharidů, a naopak ve velmi mírném navýšení příjmu bílkovin.

Prvotním předpokladem úspěchu je dostat organismus do ketózy, jinak řečeno do stavu metabolismu, kdy naše tělo zpracovává většinu energie z vlastních tukových zásobáren a ne ze sacharidů přijímaných ve stravě.

O ketodietě jsme si povídali s výživovou specialistkou a dietní koučkou Martinou Dvořákovou z české značky KetoDiet.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář