V čem jsou nejnovější chytré hodinky dobré? Podívali jsme se na hlavní funkce

Ačkoli se mohou chytré hodinky stále zdát jako něco nového a neprobádaného, první modely chytrých hodinek se objevovaly již v 90. letech. Nicméně i v moderní podobě, jaká dominuje trhu dnes, jsou tu s námi již téměř dekádu.

Photo of female hand touching screen generic design smart watch. Film effects, blurred background

Nejde zdaleka jen o čas

Ačkoli má zařízení svůj název podle klasických náramkových hodinek, o čas tu vlastně zase tolik nejde. Informaci o aktuálním čase máme stejně k dispozici takřka neustále a chytré hodinky kvůli ní nepotřebujeme. Přesto jsou chytré hodinky zajímavé tím, že nabízejí různé grafické zpracování ciferníků, navíc si můžete zcela přizpůsobit, které další informace vyjma času chcete na svých hodinkách vidět. Dokonale pak funguje automatická změna času například během cestování letadlem napříč časovými pásmy.

Hlavní funkce už zvládají chytré hodinky dokonale

První chytré hodinky, jak je známe dnes, vstoupily na trh kolem let 2014 a 2015. V prvních letech šlo stále o zařízení, která se ještě trochu hledala a jejichž operační systémy měly své mouchy. Platilo to jak o platformě od firmy Google, tak o té od společnosti Apple nebo o ostatních alternativách od konkurence. Uživatelské prostředí tak procházelo během aktualizací častými úpravami, měnil se způsob, jakým chytré hodinky používáme, i to, co nám nabízejí.

Dnes již můžeme bezpečně říct, že hlavní prvky jsou ustálené a hlavní funkce fungují spolehlivě. Co se k nim řadí? Především měření denní aktivity a sběr informací o vašem těle, propojení s chytrým telefonem nebo navigace. Z chytrých hodinek můžete telefonovat, odepisovat, lze s nimi sportovat nebo vyrazit na výlet. Chytrý telefon přitom často můžete bez obav nechat doma.

Chytré hodinky se postarají o vaše zdraví

Právě zdravotní funkce jsou tím, v čem chytré hodinky vynikají například ve srovnání s chytrým telefonem. Zařízení je totiž v přímém kontaktu s vaší pokožkou. Hodinky tak mohou měřit vaši srdeční aktivitu, kyslík v krvi, tělesnou teplotu nebo třeba kvalitu spánku.

Chytré hodinky zaznamenávají i počet kroků, které denně urazíte, nebo vaši sportovní aktivitu. Když se hodinkám něco nezdá, upozorní vás. Motivují vás tak k tomu, abyste se více hýbali a žili zdravějším životním stylem.

Záchrana života v nesnázích

Mezi nejzajímavější funkce, které se v nových modelech chytrých hodinek objevují, patří ty zaměřené na záchranu života. Hodinky tak mohou zavolat záchrannou službu v případě havárie v automobilu nebo třeba ve chvíli, kdy se ztratíte v přírodě a nemáte žádné spojení ve světem (včetně absence mobilního signálu), zajistí komunikaci přes satelit. Jde o funkce, které sice nikdy nechcete vyzkoušet, současně ale víte, že je chcete ve svých hodinkách mít.

Zdroj obrázku: SFIO CRACHO / stock.adobe.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář