TEST: Pro malé děti i seniory. Vyzkoušeli jsme bezdotykový teploměr

Bez teploměru by neměla zůstat žádná lékárnička. Pokud vám chybí, začněte přemýšlet, jaký pořídit. Největší chybou jsou totiž úprky do lékárny ve chvíli, kdy doma člen rodiny již leží v horečkách. Vždy byste si měli nejprve ujasnit, k čemu všemu můžete teploměr doma potřebovat a jaké funkce by proto měl mít.

Tentokrát jsme pro vás otestovali novinku – univerzální bezdotykový teploměr TrueLife Care Q7, který umí změřit nejen tělesnou teplotu lidí a zvířat, ale i teplotu tekutin a okolního prostředí.

Zajímala nás jeho přesnost, rychlost a odolnost. Změřili jsme s ním tělesnou teplotu batoleti, vyzkoušeli teplotu vody ve vaničce a nechali ho testovat též seniorem, zda obstojí ve zkoušce uživatelské jednoduchosti a čitelnosti displeje.

Pamatuje si až 32 měření

Teploměr TrueLife Care Q7 využívá technologické novinky zpětného rozboru infračerveného paprsku. Díky tomu je dosahováno výjimečně přesných a rychlých výsledků měření. Teploměr stačí přiblížit na 5 až 8 centimetrů k předmětu měření a do jedné sekundy znáte výsledek.

Skvělou funkcí je paměť, kterou oceníte například v případě nemoci, kdy chcete znát vývoj tělesné teploty. V paměti teploměru se automaticky ukládají výsledky posledních 32 měření. Praktický je čtyři centimetry velký přehledný podsvícený LCD displej, na kterém si teplotu bez problému přečtou i vaši prarodiče. My jsme ho využili při měření teploty spícího miminka a zabodoval. Zvládli jsme s ním načíst a zkontrolovat hodnoty bez potřeby rozsvícení světla v pokoji, které by malého pacienta vzbudilo.

Měření lze provést stisknutím jediného tlačítka. Teploměr se automaticky zapne a zobrazí výsledek měření. Při nečinnosti se opět automaticky vypne. Díky rozložení tlačítek a intuitivnímu menu vám pro veškeré nastavení stačí jeden prst.

Bonusovou funkcí je automatická zvuková signalizace zvýšené teploty (hodnotu zvýšené teploty můžete nastavit dle potřeby – jinou pro děti, dospělé, pro domácí mazlíčky). Díky úsporné technologii garantuje výrobce až 40 000 měření na jednu 9V baterii a vzhledem k unikátnímu rozsahu měření 0 – 100 °C lze bezkontaktním teploměrem TrueLife Care Q7 měřit, na co si vzpomenete. Fantazii se meze nekladou.
Podrobné informace najdete na www.truelifecare.cz, kde si lze teploměr také objednat.

O teploměru přehledně:

 

Změří teplotu během jedné sekundy,

 

Uchovává historii měření.

 

Hlavně maminky ocení, že lze teploměr využívat pro různá měření.  Vedle tělesné teploty s ním změří například teplotu koupele, jídla, nápojů…

 

Rychle změří teplotu i u spícího dítěte, aniž by byl narušen jeho spánek.

 

Není nutná spolupráce pacienta. Teploměr tak využijí i ti, kdo pečují o nepohyblivé příbuzné.

 

Praktická je vysoká životnost baterií – jejich kapacita vystačí až na 40 tisíc měření.

 

Velký a podsvícený displej je i pro starší osobu dobře čitelný a použití teploměru je maximálně snadné.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář