Toužíte po děťátku? Milujte se každý den, rapidně tím zvýšíte šanci k otěhotnění

Snažíte se už nějakou dobu otěhotnět, ale nějak vám to nejde? Hoďte se do psychické pohody. To rozhodně pomůže. Ale jestli jste už vyzkoušeli všechno, možná vám unikla tahle zdánlivě nepodstatná věc. Mohlo by to však pomoci.

Plodné a neplodné dny

Jestli se snažíte o miminko, pravděpodobně už máte všechno nastudované a víte, že po menstruaci následuje pár dní, kdy se tělo připravuje na další ovulaci. Týden od první menstruace je tedy neplodný, potom následuje asi pět plodných dní, v nichž probíhá ovulace (což je úplně nejplodnější den v měsíci u ženy). Po ovulaci jste ještě plodné zhruba 24 hodin. Pak následuje dlouhých zhruba čtrnáct dní do další menstruace. Poslední týden před menstruací vás většinou pronásleduje nepříjemné PMS.

Ženské tělo je však trochu složitější než aby stačilo zkoušet zplodit miminko právě a jedině v plodných dnech. Plodné dny jsou u ženy opravdu celkem vzácnost a ano, i když pravděpodobně otěhotníte právě při nich, je tady jeden pádný argument, proč se se svým partnerem milovat i v neplodných dnech – tedy zbytek měsíce, i když k tomu není ten „důvod“ plození potomka. Ale jak často je ideální? Podle expertů byste se měli milovat každý den!

Milujte se každý den, šance tím zvýšíte

Jestli vás tohle překvapilo, pak vězte, že to má důvod. Sex totiž tělo ženy připravuje na možné otěhotnění a stejně tak imunitní systém pro vstup cizí látky – spermatu, které doputuje k vajíčku. Pravidelným milováním přestane tělo ženy považovat sperma za cizorodou látku, kterou je potřeba zlikvidovat. Šance na otěhotnění pak budou i v plodných dnech mnohem vyšší. Říká to nová studie provedená na univerzitě ve Spojených státech.

„Běžně se doporučuje párům, které se snaží počít dítě, aby souložily pravidelně a zvýšily tak šanci na otěhotnění. Souložit mají i během neplodných částí periody, ačkoli zatím se přesně nevědělo, jak to funguje. Tato studie je první, která dokazuje, že sexuální aktivity můžou způsobit změny v imunitě, které podporují početí,“ tvrdí doktor Tierney Lorenz z Indiana University.

Pokud byste s partnerem souložili jenom v plodné dny, imunita ženy bude vůči mužově spermatu nepřátelská a může se snažit ho likvidovat, jak už bylo řečeno. Souloží po celý měsíc dojde k velké změny v T-lymfocytech. Proto ženy, které souloží málo, mají více T-lymfocytů typu 1, zatímco ty, které souloží pravidelně, mají více T-lymfocytů typu 2. Rozdíl je v tom, že první typ bojuje aktivně proti infekcím a proti čemukoliv cizorodému v těle, tedy i proti spermiím, zatímco typ druhý podporuje početí a sperma nechává být.

„Ženské tělo se musí umět vypořádat s ošidným dilematem. Když se chce chránit, musí tělo bojovat s cizími útočníky. Ale když tuto logiku aplikuje na sperma a plod, pak nemůže otěhotnět. Změna v imunitě ženy může být odpovědí,“ dodává doktor Lorenz.

 

Napsala ŠT

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář