Trpíte na močák? Vsaďte na prevenci a vyhněte se potížím

Dovolená je za rohem a s ní i klasické letní radovánky. Jenže některé mohou skončit nepříjemnostmi. Jakmile pocítíte první náznaky problémů v podobě pálení či řezání při močení, neváhejte a začněte jednat. Včasný zásah vás může uchránit před většími patáliemi i případnými opakovanými potížemi s močovými cestami. Máte-li k nim sklony, dbejte na prevenci. 

Jestli vás už někdy „močák“ chytl, tak víte, že není o co stát. Než prožívat bolest, neustále odbíhat na toaletu a tam trpět, je mnohem lepší se komplikacím vyhnout. A v tom pomůže prevence. Stačí pár maličkostí a můžete mít klid. K základním pravidlům patří dodržování pitného režimu, pravidelná návštěva WC, bavlněné spodní prádlo a také pravidelná a správná hygiena intimních partií. Pomůže vám také pestrá strava bohatá na vitaminy a kysané mléčné výrobky.

Můžete ale udělat i něco navíc! Stačí, když budete v rizikovém období užívat preparát s brusinkami. Například doplněk stravy Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem obsahuje koncentrovaný brusinkový extrakt Cran-Max, jenž má garantovaný vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC). Ty pomáhají odlepit škodlivé bakterie E.coli od sliznice močového měchýře. Tím zabrání jejich množení. Navíc v přípravku je také zlatobýl. Právě tato tradiční urologická bylinka pomáhá udržovat zdravý močový měchýř, podporuje tvorbu moči a vypláchnutí volných bakterií z močových cest. Brusinky jsou však vhodné nejen „pro sichr“, ale užívat je můžete i v případě, že problém propukne naplno a lékař vám předepíše antibiotika.

Při prvních signálech problému

Pokud se přece jen dostaví tolik známé pocity řezání a pálení, když jdete na malou, tak na nic nečekejte! Pusťte se do boje a sáhněte po komplexním přípravku, jakým je Naturevia UroPerfect Manóza Rapid, který obsahuje kromě brusinek i D-manózu, bylinné extrakty a důležité vitaminy, jež podpoří správnou funkci močové soustavy a imunitu. Spojení D-manózy a brusinek je důležité proto, že společně mohou ještě účinněji bránit přilnutí bakterií E.coli na sliznici močových cest. D-manóza je jednoduchý cukr, který je po vstřebání do organismu téměř celý v nezměněné formě vyloučen ledvinami do moči jako odpad. Právě tam se váže na bakterie Escherichia coli a zabraňuje jim v uchycení na stěnu močového měchýře, podobně jako látky z brusinek. Jenže zatímco D-manóza působí rychle, brusinky naopak dlouhodobě a to až 16 hodin. Proto je důležité, abyste sáhli po přípravku, který kombinuje obojí. Kromě nich tento doplněk stravy obsahuje ještě zlatobýl a vitamin D, jenž podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Navíc je bez barviv, cukru i umělých sladidel a je balený v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí smíchat s vodou a vypít. Takže díky němu zvýšíte i příjem tekutin a dostatečná hydratace je pro zdraví močových cest velmi důležitá. Úleva by se pak měla dostavit brzy.

Kdy je čas jít k lékaři

Jsou ale případy, kdy se bez pomoci doktora neobejdete. Jestliže se váš stav ani po pár dnech nezlepší, či se obtíže zhoršují, vyrazte do ordinace. Problém bude už nejspíš natolik rozjetý, že se bez antibiotik neobejdete. Ovšem pokud to jen trochu jde, je lepší volit jinou cestu. I proto se v současnosti čím dál častěji doporučuje tzv. antiadhezivní terapie, která využívá právě protipřilnavého efektu brusinek a manózy. Největší výhodou tohoto postupu je minimální riziko nežádoucích účinků, kdy nedochází k poškození střevního mikrobiomu antibiotiky a bezpečné je i dlouhodobé užívání. Také nehrozí vznik rezistence na antibiotika jako při jejich častém užívání při opakujících se problémech. Proto je vždy lepší problémům s močovými cestami předcházet, než je řešit. Nikdy tedy nepodceňujte prevenci. Má smysl a můžete si díky ní ušetřit spoustu starostí.

Zdroj: www.naturevia.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář