Valašské oční centrum je unikátním projektem v českém zdravotnic

Vsetín – Valašské oční centrum je název unikátního projektu v oblasti zdravotnictví, jehož přípravy v těchto dnech finišují ve vsetínské nemocnici. Díky jedinečné spolupráci veřejného a soukromého sektoru vzniká ve Vsetíně oční centrum s nejmodernějším laserem určený k odstraňování téměř všech očních vad. Součástí nového vybavení je špičková diagnostická technologie, kterou bude mít Valašské oční centrum jako jediné v celé České republice.

„Se vsetínskou nemocnicí jsme podepsali smlouvu o pronájmu prostor a spolupráci. V současné době dokončujeme poslední úpravy rekonstrukce míst, kde bude sídlit Valašské oční centrum. Technologie potřebné k operaci očních vad, které jsou vyrobeny přesně na míru, budou dodány ve středu 10. října,“ upřesňuje Jan Zlámalík, jednatel ZIRIS – očního centra. Právě ZIRIS – oční centrum je soukromý subjekt, který vstoupil do spolupráce s veřejným sektorem, tedy se vsetínskou nemocnicí. Jejich společným projektem je Valašské oční centrum.

 

Tento projekt je výjimečný tím, že může pacientům nabídnout všechny služby pod jednou střechou. „Ve Valašském očním centru tak budeme umět pomoci téměř všem pacientům, kteří trpí nějakou oční vadou. Podle diagnózy může pacient využít lékařské zákroky hrazené pojišťovnou, a pokud bude potřebovat zákrok, který pojišťovna nehradí, nebude muset za tímto zákrokem cestovat do vzdálených míst, ale operaci provedeme ve Vsetíně, a to na nejmodernějším a nejrychlejším laseru,“ popisuje primář Michal Ziegler a dodává, že pacienti budou mít doživotní záruku na operační laserový zákrok refrakčních (dioptrických) vad.

Ve Vsetíně budou mít nejmodernější a nejpřesnější laser na operaci očí

 

Technologie potřebné k odstraňování očních vad budou dodány 10. října, symbolicky těsně před Světovým dnem zraku.
6D Laser Schwind-Amaris 750 S je německé výroby a v současné době je nejrychlejší a s nejtenčím paprskem laseru. „Proto je operace tímto laserem minimálně invazivní. Ovlivňuje totiž menší plochu tkáně oka. Samotný zákrok trvá patnáct sekund,“ zdůrazňuje primář Michal Ziegler a dodává, že přístroj bude mít modul presbyMAX, který odstraňuje vetchozrakost (potřebu nošení brýlí na čtení). Tento systém bude jediný v České republice. Součástí vybavení je diagnostická technologie Sirius od stejného výrobce, která je také první svého druhu v České republice. Náklady na pořízení špičkových technologií dosahují necelých dvacet milionů korun.
Laserová operace očí na těchto přístrojích je nejbezpečnější a nejpřesnější. Při průběhu operace se žádné ostré nástroje oka nedotýkají, vše řeší tenký laserový paprsek.

Populace stárne a lidé chtějí dobře vidět

 

V české populaci přibývá starších lidí, kteří však vedou velmi aktivní život a nechtějí být omezeni slábnoucím zrakem. Laserová refrakční chirurgie nabízí řešení odstranění špatného zraku, proto je stále více vyhledávána. Nové oční centrum ve Vsetíně zaplnilo poslední volný prostor služeb tohoto druhu na českém trhu. „Zaznamenali jsme poptávky pacientů z nedalekého Slovenska a Polska. Proto se chceme i díky strategické poloze Vsetína zaměřit na pacienty ze sousedních států,“ uzavírá jednatel ZIRIS – oční centrum Jan Zlámalík.

 

Zdroj: Cmmservis.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář