Vánoce, to je bohužel i stres, alkohol a přejídání. Jak vše zvládnout bez následků?

Vánoce jsou svátky klidu, hojnosti a v posledních letech už také přejídání. Vánoční cukroví, smažený kapr, salát, chlebíčky, vánočka, to všechno jsou kalorické bomby. Lidé se rozvalí u televize, nehnou se a propadají obžerství. A to vše může mít neblahé následky….. Někteří z nás by tak měli počítat, že se u nich svátky nejspíš neobejdou bez zdravotních potíží.

Kdyby náš žaludek uměl mluvit, během Vánoc bychom neslyšeli od něj žádné lichotky. Dáváme mu totiž co proto. Přibíráme na kilech a hrozí různé zdravotní komplikace. Jako třeba bolí žlučníkové kameny, koliky a máme další potíže kvůli nedietním jídlům. A k tomu ještě vše řádně zapíjíme alkoholem.

O vánočních svátcích lidé častěji sahají po skleničce alkoholu. Přiťuknout si sektem u svátečně prostřeného stolu není podle odborníků žádný prohřešek. Ve větším množství ale se alkohol může stát nepřítelem, zvláště pokud je člověk na Vánoce sám.

A tak někteří lidé mohou mít během Vánoc potíže způsobené přejídáním nebo nedodržení dietního režimu,a zase jiní mají zdravotní komplikace po zvýšeném požití alkoholu, což vede především ke zhoršení některých onemocnění slinivky břišní a jaterních onemocnění,

 AUDIO rozhovor: Jak vánoční svátky v pořádku zvládnout, to už poradil Šárce Málkové internista Jiří Paděra.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář