Zlínská oční klinika chystá další světové prvenství

Oční klinika Gemini si na své konto připíše další světové prvenství. V únoru tohoto roku začala zlínská oční klinika jako první v Evropě operovat šedý zákal femtosekundovým laserem Victus. Během půl roku na klinice tímto laserem odoperovali oční chirurgové v čele s primářem Pavlem Stodůlkou tisícovku pacientů.

 

„Právě operace tisícího pacienta proběhne na klinice 18. září. Naše klinika se tak stane prvním zařízením na světě, ve kterém podstoupil operaci šedého zákalu femtosekundovým laserem Victus takový počet pacientů,“ vysvětlil Pavel Stodůlka, primář oční kliniky Gemini.
Některé kroky operace, které se při klasické metodě provádějí pomocí mikrochirurgických nástrojů, jsou nyní vykonávány laserem. Ve srovnání s klasickou operací šedého zákalu je proto nová metoda šetrnější a bezpečnější. Jedním z nejpreciznějších způsobů odstranění šedého zákalu je právě operace laserem Victus.

 

„Laser poskytuje operatérovi možnost individuálně nastavit potřebné parametry podle konkrétního oka daného pacienta. Laser přispívá k větší přesnosti, šetrnosti a bezpečnosti zákroku tím, že některé části zákroku vykonává pouze pomocí laserového paprsku. Odpadá tak nutnost použití některých nástrojů,“ řekl Pavel Stodůlka.

 

Při operaci šedého zákalu klasickou metodou se zkalená čočka nejprve odstraňuje s pomocí ultrazvuku. Odstranění čočky ošetřené laserem je mnohem šetrnější a zvyšuje i výslednou kvalitu vidění.

 

www.gemini.cz

 

Zdroj: n4c.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář