5 aktivit, díky nimž zlepšíte své zdraví. Víte, které to jsou?

Pro zdraví je nutná kombinace zdravé stravy a dostatečného množství pohybu. Abyste byli zdraví, nemusíte být výživoví poradci ani dělat sport na vrcholové úrovni. Poradíme vám s výběrem fyzické aktivity, již si zamilujete a která vám zároveň pomůže upevnit zdraví.

foto / Frepik

V hlavní roli strava

V první řadě se možná ptáte, co je to ta zdravá strava. Kalorie si počítat nemusíte. Ono totiž když ve svém jídelníčku upřednostníte tzv. přirozené potraviny, které obsahují dostatek vlákniny a dalších výživných látek, budete se cítit delší dobu sytí, přijmete méně kalorií než z průmyslově zpracovaných potravin, nepřijde si na vás plynatost ani zácpa a jako bonus budete mít víc energie.

Máte nadváhu? Pak začněte pozvolna, třeba svižnou chůzí

A jak je to s pohybem? V zásadě je potřeba dělat takovou aktivitu, která vás bude bavit a přinese vám potěšení. Nemusí to být tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud trpíte nadváhou, pak se raději vyhněte běhání a zvolte spíš svižnější chůzi, která tolik nezatíží vaše klouby. Chůze ale není jediným druhem pohybu. Vybrat si můžete i z dalších aktivit.

Jízda na kole není jen o posílení nohou

Výborným rekreačním sportem může být jízda na horském kole, případně na tzv. silničce. Cyklistiku můžete provozovat při cestách do práce a z práce nebo ve volném čase. Určitě se vám tento sport zalíbí. Cyklistika je skvělou cestou, jak spálit kalorie a zároveň si užít pobyt v přírodě, ať už sami, nebo s přáteli či rodinou. Posílíte při ní hlavně nohy a zadek a při správném posedu zapojíte i hluboký stabilizační systém.

Plavat se dá i za špatného počasí

Velmi oblíbené je také plavání, a to v každém věku. Pomůže vám s udržením optimální hmotnosti, zlepší kapacitu plic, zpevníte při něm svaly na celém těle a spálíte přebytečné kalorie. Nejlepší na tomto sportu je, že ho během špatného počasí můžete provozovat v krytém bazénu, ale jakmile je teplo, máte možnost přesunout se na venkovní koupaliště a užít si tak i pobyt na čerstvém vzduchu.

Hiking (turistika) vám zrychlí tepovku

Hiking představuje parádní spojení krásných výhledů, čerstvého vzduchu, poznávání nových krajin a zároveň perfektního kardiocvičení. Hikingem podpoříte prevenci kardiovaskulárních onemocnění, zlepšíte svou fyzickou kondici, posílíte core i další svaly, protože na nerovném povrchu a v náročnějším terénu budete muset zapracovat na balancu a zpevnit tělo. Kromě toho bude mít hiking úžasný vliv i na vaši psychiku, protože si během výšlapu pořádně vyčistíte hlavu.

Golf není záležitost jen pro staroušky

Pokud byste chtěli něco klidnějšího, pak vyzkoušejte golf. Už dávno se nejedná o sport pro snoby a movitější seniory. Stále platí, že byste na greenu měli dodržovat určitá pravidla ohledně oblečení, nicméně záleží na konkrétním vedení golfového hřiště. A proč je tento sport tak oblíbený? Během hry jste venku, něco se nachodíte, zlepšíte svou stabilitu a při odpalech posílíte svaly. Navíc si užijete skvělé odpoledne s přáteli a nasytíte se pohledem na překrásnou krajinu, protože golfová hřiště jsou přímo balzámem na duši.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář