Ambulantní rehabilitace v jáchymovských lázních

Klientům zdravotních pojišťoven nabízí lázně kromě klasických léčebných pobytů typu komplexní a příspěvkové lázeňské péče ještě další možnost léčení, a to formou ambulantní rehabilitace.  Hosté z blízkého okolí přijíždějí pouze na procedury, hosté vzdálenější pak mohou tuto formu rehabilitace spojit během své dovolené také s ubytováním a dalšímu službami lázeňských hotelů.

 

Co k tomu potřebujete?

 

Základem je vystavení poukazu na vyšetření/ošetření K. Tento poukaz Vám vystaví Váš praktický lékař nebo lékař specialista.  Platnost poukazu není legislativně omezena,  doporučuje se  využít poukaz v rozmezí 3 měsíců od jeho vystavení – diagnoza musí být stále aktuální.
Rozsah jednotlivých výkonů hrazených zdrav. pojišťovnami  je různý a závisí na smlouvách mezi ZP a konkrétním zdravotnických zařízením. Proto je třeba kontaktovat buď  zdravotní pojišťovnu nebo přímo  obchodní oddělení lázní, kde získáte potřebné informace.

 

Jak postupovat dál?

 

Pokud již mám vystavený poukaz K a vím, kdy se chci své rehabilitaci věnovat, objednám si termín vstupního vyšetření u lázeňského lékaře – balneologa. Tento specialista pak zpracuje individuální léčebný plán a po závěrečné prohlídce také lékařskou zprávu pro ošetřujícího lékaře.

Přeji si v lázních strávit dovolenou

 

V tomto případě se posílá přímo na rezervační oddělení lázeňského hotelu objednávka ubytování a stravování s tim, že na léčení má klient vystavený poukaz K. Termín vyšetření u lékaře už pak řeší přímo rezervační oddělení a dotyčnému už zbývá pouze zabalit se kufr a těšit se na svou lázeňskou dovolenou.

 

kontakty:  Léčebné lázně Jáchymov a.s., T.G.Masaryka 415, 362 51 Jáchymov
Tel.: + 420 353 833 333, Fax: + 420 353 834 567, E-mail: info@laznejachymov.cz
www.laznejachymov.cz

 

Vedoucí lékařka lázní Jáchymov Lenka Draská vysvětlí působení radonu , jak ve formě radonové koupele, tak i pomocí radonových krabiček a dozvíte se jak se do lázní dostat, i když nemáte poukaz.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Fyzioterapeutka Libuše Pecková z jáchymovských lázní denně s pacienty cvičí jak ve vodě, tak i na suchu. Co jim pomáhá k překonání bolesti a ztuhlosti?

Rozhovor si poslechněte ZDE

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář