Barvení vlasů bez chemie. Zkuste využít kávu, červenou řepu nebo kurkumu

Změnit barvu vlasů může být super změna, zároveň je to v dnešní době plné nejšílenějších trendů tak snadné. Stačí zajít do libovolné drogerie. Jestliže jste ale spíš pro přirozenější odstíny a nechcete si vlasy zbytečně ničit, máme pro vás tipy, které využijete a ingredience najdete v kuchyni.

Barvy z drogerie jsou plné chemie. To sice spoustě žen nevadí, na druhou stranu proč si vlasy ničit, když ty hlavní přísady pro dokonalé obarvení nalezneme v každé kuchyni. Většinou můžete použít kávu, koření nebo třeba čaj. Výborné jsou i různé bylinky nebo ořechové štávy, nakonec jste určitě už slyšela o henně, která je přírodní alternativou k chemickému barvení vlasů. Ale které suroviny použít pro kterou barvu?

Hnědé vlasy

Jestliže toužíte po hnědé hřívě, můžete vyzkoušet opravdu celou řadu přísad. Asi první takovou přísadou je káva. Doporučujeme ale použít tu nejlevnější na „turka“, kterou zalijete horkou vodou a necháte vychladnout asi na 60 stupňů, aby nepálila a dala se příjemně nanášet na vlasy. Budete nejspíš od kávy mít úplně všechno, ale taková káva barví opravdu hodně. Možná dosáhnete obarvení i při použití libovolné zrnkové kávy, nicméně nebudete to mít takový účinek. Platí tady, že čím déle necháte na hlavě, tím černější nebo tmavší vlasy budou.

Alternativou pro hnědé vlasy může být černý čaj, ten bude mít mírnější efekt než káva. Z blondýny tedy nebudete hned brunetou. Výhodou může být to, že se vám bude lépe nanášet a postup můžete zopakovat. Jděte do toho, pokud nechcete až moc razantní změnu.

Další možností, jak vytvořit hnědou barvu, je využít k tomu skořápky a ořechy. Ořechy stačí nechat odstát ve vodě, dokud nepustí veškerou barvu do vody. Stačí většinou zalít vodou, nechat pár dní stát a pak výslednou směs ohřát na přijatelnou teplotu, aby to nestudilo.  Pokud jde o skořápky, jsou nejlepší ty vlašských ořechů. Rozdrťte je a vařte po 30 minut, směs nechte vychladnout a použijte na vlasy. Nechte působit podle potřeby, vždy nejméně hodinu. Pak umyjte, jak jste zvyklé.

Červené vlasy

Kdo by nechtěl sexy červenou hřívu, která rozzáří každou hlavu. Jenže se také hodně rychle vymývá, což ví každá červenovláska. A právě dobarvování dokáže být pěkně drahá záležitost. Proto zkuste tento recept: Povařte měsíček a ibišek nebo šípek. Tyto byliny povařte ve vodě a aplikujte na vlasy, nechte působit. Aby to účinkovalo, musíte provádět oplachy pravidelně. Ale jestli toužíte po změně hned, zkuste využít koření. Nejlepší bude zaručeně koření červené papriky, vytvořte pomocí vody kašičku a tu pak naneste na vlasy a nechte působit. Zkusit můžete také šťávu z červené řepy.

Tip: Jestli chcete žluté vlasy, zkuste využít koření kurkumy nebo kari. Opravdu to funguje! Nejlépe ale na blond vlasech, protože jde o žlutou…

Blond vlasy

Tady pomůže pro zvýraznění vaší přirozené blonďaté barvy směs měsíčku, šafránu a šťávy z citronu. Tyto byliny několik minut povařte a na závěr přidejte celý jeden citron, můžete ale i více. Citron působí totiž jako přírodní zesvětlovač. Jestliže toužíte po světlejší hřívě a je zrovna léto, je dobrý nápad aplikovat do vlasů citron a pak se jít slunit. To vlasy zesvětlí. Je už známé, že právě citron je nejlepší přítel blondýnek, ale výborně působí i rebarbora. Namísto černého čaje si pořiďte heřmánek, se kterým se můžete obarvit úplně stejně jako v případě černého čaje. Tedy aplikujte pravidelně jako výplach na vlasy nebo nechte působit hodinu na hlavě.

 

Napsala ŠT

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář