Africké léčivé přípravky pomáhají od bolesti a ztuhlosti a vylepšují kůži

MUDr. Gaye Papa se narodil v Dakaru, které je hlavním městem Senegalu a leží v západní Africe. U nás žije již 30 let. Vystudoval medicínu na První lékařské fakultě UK v Praze. Vývoji produktů z afrických léčivých rostlin a stromů se věnuje od roku 1999.

„O tom, že bych rád vyráběl léčivé přípravky, jsem uvažoval dlouho, ale definitivně jsem se rozhodl až ve chvíli, kdy se začal u mého syna objevovat atopický ekzém. Po opakovaném použití kortikoidů jsem si vzpomněl na shea máslo, které se používá v západní Africe právě pro tyto účely. Výzvou pro mě bylo, jak docílit toho, aby v přípravcích zůstaly zachovány účinné látky. Kvalita výrobků ze shea nebo karité másla se totiž liší podle způsobu zpracování,“ vysvětluje MUDr. Gaye.  

Všechny produkty se vyrábějí u nás, suroviny potřebné pro jejich výrobu však pocházejí přímo z Afriky. Při výběru surovin vychází lékař Gaye z orientace v oboru etnofarmakologie,  ze znalosti rostlinných zdrojů, které nepotřebují pro svůj růst pesticidy a nejsou geneticky jakkoliv upravené.
Nejrůznější krémy, oleje, emulze a soli s úspěchem používají také dětští lékaři, dermatologové a fyzioterapeuti. Lékař Gaye označil výrobky svým jménem, protože chtěl, aby zákazníci věděli, že za své výrobky ručí a mohli se na něj v případě nesrovnalostí obrátit.   

S výrobky Dr. GAYE mají zkušenosti i lidé, kteří trpí nejrůznějšími revmatickými nemocemi. Poznatky pacientů shrnuje prezident České asociace pro revmatické choroby Karel Vedral: „Byly zjištěny velmi příznivé účinky masážního krému Karitol a nebyl zjištěn žádný vedlejší účinek. Všichni pacienti hodnotili velmi dobré účinky krému a rovněž nástup účinnosti byl velmi rychlý. Karitol přinesl velmi rychle zmírnění a většinou i úplné odeznění bolesti.“

MUDr. Michaela Prosová z lymfologického a dermatologického centra Lymfoderma v Praze 1 využívá ve své praxi výrobky od roku 2001. „Pravidelné používání výrobků s shea máslem vede k obnově přirozené kožní bariery a tím ke zlepšení obranyschopnosti kůže proti vnějším vlivům.“

Karitol (nejen) pro sportovce
Základem krému, který pomáhá při bolestech zad, kloubů, ztuhlosti svalů nebo při otocích, je xylopia, tedy habešský pepř. Jde o regenerační masážní krém, který urychluje regeneraci svalů po namáhavé práci a extrémních sportovních výkonech. Skvěle si poradí i se vstřebáváním otoků nebo modřin po chirurgických či kosmetických zákrocích. Cena 157,- Kč/100 ml.

Máslo z máslovníku
Kvalitní jsou také výrobky z másla shea, získává se ze semen stromu karité neboli máslovníku.
Shea oil je olej z tradičního shea másla, bohatý na přírodní vitaminy, nenasycené mastné kyseliny a rostlinné steroly. Používá se na ochranu, hydrataci, obnovu kožního filmu nebo regeneraci kůže. Podporuje hojení atopického ekzému a popálenin. Cena 492,- Kč/200 ml či 270,- Kč/ 5×7 ml.

Pleťový krém Shea cream antiage. Díky vyživujícímu, hydratačnímu a regeneračnímu krému z másla shea, obohaceného o vitaminy (A, B, C, E) a kyselinu hyaluronovou, získáte před stárnutím pleti velký náskok. Cena 492,- Kč/50ml.

Ibišek pravý a Růžové jezero
Základem je Hibicella neboli ibišek pravý.
Hibicela Elixír je extrakt ibišku s vitaminem C pro detoxikaci a regeneraci těla
Čistí cévy od tukových a sklerotických usazenin, močové cesty od infekce, krev od alkoholu a jiných toxických látek. Odstraňuje přebytečnou vodu a spaluje tuk. Podporuje snížení cholesterolu a hubnutí. Cena 270,- Kč/30ml.

Všechny výrobky se dají zakoupit v e-shopu na adrese www.medinatur.cz a
dále ve vybraných kamenných i on-line lékárnách.

AUDIO: MUDr. Gaye Papa nám představil africké léčivé přípravky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář