Atopický ekzém: Když léčbu léky můžeme nahradit přírodními prostředky

Ekzémy trpí až 20 % populace. Nejenže pacienti trpí pocity suchosti kůže, svěděním a potýkají se s nevzhlednými skvrnami, ale jsou také těmito obtížemi velmi frustrováni. Pomoc je v podobě léků s výraznými vedlejšími účinky, lázeňských kúr, které jsou  pro děti často nemyslitelné? Co byste dali za to, kdyby existovala prevence zabraňující vzniku ekzémů?

Atopický ekzém – zrcadlo do duše

Dermatologové využívají hojivého účinku dehtových preparátů, fototerapie, k rychlému zklidnění a dlouhodobému udržení klidového stadia ekzému je používána opakovaná léčba protizánětlivými kortikosteroidními mastmi či imunomodulátory. Tyto metody jsou účinné, při dlouhodobém používání sebou ale přinášejí i rizika nežádoucích vedlejších účinků v podobě ztenčení kůže, vzniku strií, rozšířených žilek, infekcí, zhoršeného hojení ran, poruch pigmentace atd. Často se také opomíjí zaměřit se na naše nálady, na vnitřní rovnováhu – náš emocionální stav je totiž klíčem k našemu zdraví.

Znáte to sami – máte stres a potíže, které nemůžete zvládnout. Pak přijdou obranné projevy – z psychiky se problém přenese na tělo – vy se z toho osypete, dostanete vyrážku, která zlostí může i zežloutnout, vzteky rudnete, zvyšuje se krevní tlak a třeba i chytnete žlučníkový záchvat. Tak se nedivte! Spoluúčast emocionálních faktorů na kožních problémech uvádí více než 40 % kožních pacientů.  Zajímejte se o to, kde je příčina těchto pocitů. Pomoci vám může Bachova terapie – kombinované esence Sebedůvěra, Stres, Hněv. Záleží co váš stav provází.

Cílená léčba a pečlivá péče o narušenou pokožku vede k úlevě od příznaků kožního onemocnění, ke zklidnění projevů a regeneraci kůže. Nesmírně důležitá je podpůrná péče v podobě promašťování kvalitními přípravky obohacenými o další aktivní složky (např. Skinanim přinese úlevu během pár dní). Zapomenout nesmíme ani na podporu psychiky, která může podstatně ovlivnit úspěch léčby.

Jak to úspěšně zvládat

Nebraňte se psychické pomoci – život s nevzhlednou pokožkou ovlivňuje nejen vztahy s okolím, s partnerem, ale také náš pracovní život.

Vyrovnejte se se stresující událostí – zjistěte, jak často a kdy vzniká. Např. finanční situace? Pokud se na odbornou pomoc necítíte, vyzkoušejte kombinovanou esenci první pomoc – díky speciální kombinaci květových výluhů pomůžete navrátit emoční rovnováhu. Esence působí okamžitě zklidňujícím efektem, takže získáte patřičný nadhled pro řešení problému.

Naučte se zvládat stres – Stanovte si priority, zorganizujte si čas, ať vše nehoníte na poslední chvíli, jděte si zacvičit, najděte si koníčky nebo meditujte. S některými technikami zvládání stresu vám může pomoci také terapeut.

Jakmile víte, že jste eliminovali vše, co způsobuje kožní nedokonalosti či ekzémy, je nezbytné zbavit se již vzniklých projevů. Intenzivní multifunkční denní balzám Skinanim obsahuje mimo přírodních složek také biologicky aktivní ionty stříbra pro rovnováhu kožní mikroflóry.

AUDIO: Emoce mají vliv na naši pokožku, to už potvrdí kožní lékařka Ivona Kosová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář