Bolí Vás zub? Váháte s návštěvou zubaře? Neodkládejte ji!

Téma: bolest zubů před zákrokem a po zákroku + jak ovlivňuje bolest zubů narkóza

 

Bolest zubu nebo i třeba jen strach z bolesti je u mnoha pacientů limitujícím faktorem. Často se tak bojí návštěvy zubní ordinace, že zanedbávají péči o svůj chrup. Je to většinou díky jejich negativním zkušenostem z minula. Proto je bezbolestné ošetření chrupu velmi důležité. V AV dental pacienty ošetřují bezbolestně díky nejmodernější technologii a nabízí možnost lokální nebo celkové anestezie. Pacientům lékaři vždy vše předem vysvětlí, protože naším cílem jsou spokojení pacienti

 

AV dental nabízí svým pacientům buď lokální anestezii, tzv. injekci, případně i celkovou anestezii, kterou provádí zkušený anesteziolog. Ta se používá buď u komplikovanějších zákroků, nebo u pacientů pro které je strach z bolesti tak velkým problémem, že by jinak zubní ošetření vůbec nepostoupili. Celková anestezie je také jediné možné řešení, pokud je třeba provést nějaký zákrok u velmi malých dětí. Obě verze anestezie umožňují bezbolestné ošetření, celková anestezie je pro některé pacienty příjemnější v tom, že celý zákrok zaspí.

 

V případě potřeby lze pacientovi také hodinu nebo dvě před zákrokem podat léky na uklidnění nebo uvolnění.  Velmi důležité je také to, jak lékař s pacientem jedná. V ordinaci AV dental se snaží vždy každému pacientovi vše podrobně vysvětlit. Někdy strach pramení jen z neznalosti toho, co který krok konkrétně pro pacienta znamená.  Komplikované ošetření může nastat například i u pacientů s Alzheimerovou chorobou, u nichž se může použít premedikace pomocí sedativ např. při vyšetření nebo při lehkém ošetření. U náročnějšího ošetření lze využít velmi mírnou analgosedaci, což je stav, kdy se pacient nachází v utlumeném stavu pomocí léků, ale je schopný reagovat na pokyny.

 

Bolest po zákroku může mít řadu příčin. Například v případě odstranění hlubokého kazu se může stát, že nerv v zubu nesnese výplň (plombu) a vzniká zánět. Pak je nezbytné ihned navštívit lékaře, který může situaci vyřešit odstraněním nervu (lidově se označuje také jako čištění zubních kanálků). Zákrok se v AV dental provádí v anestezii a je zcela bezbolestný.  V žádném případě by pacient neměl tiše trpět a čekat, až bolest sama odezní. Zkušený stomatolog odhalí příčinu bolesti a vyřeší, případně doporučí vhodná analgetika.

 

AUDIO: O bolesti zubů hovoří MUDr. Aleš Váňa, vedoucí lékař stomatologického centra se Šárkou Málkovou .

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář