Fyzické problémy bývají někdy odrazem naší psychiky

Mohou je způsobit jak současné stresy, tak i zážitky z dětství, prenatálního období, či dokonce, můžeme spoustu věcí převzít od svých rodičů a prarodičů. Ovlivňují nás jak negativní, tak i kladné zážitky. Jedním z častých potíží jsou zablokovaná či bolavá záda. U některého člověka stačí srovnat páteř a následně rozmasírovat zatuhlé svaly a již po pár terapiích je vše v pořádku. Jiný klient se zdánlivě stejným problémem po opakované léčbě trpí i nadále bolestmi.

 

Bolest pochází i z naší minulosti a nepříjemných zážitků a zkušeností

 

Je proto vhodné pracovat i s bloky psychickými, aby bylo možné bolest odstranit. Tzn. nalézt situaci, která nás natolik ovlivnila, že si jí naše tělo stále uchovává v buněčné paměti. I když to není jednoznačným pravidlem, většinou to bývá nějaký hodně silný zážitek. Práce s psychikou často pomůže nejen od bolestí páteře, ale i od jiných tělesných dysfunkcí. „Tzv. hygienu mysli nepodceňovat. Vždyť stejně tak jako se zanáší naše tělo, tak se zanáší i naše mysl. Tímto přístupem je možné předejít mnoha fyzickým problémům, a to i když je máme geneticky dané.

 

Starej se o sebe, mysli pozitivně – zdravé tělo a čistá mysl budiž ti odměnou

Často dnes slýcháváme, že je třeba myslet pozitivně. Co to vlastně znamená a jak toho docílit? Je důležité myslet na to, aby vám hlavou co možná nejčastěji proudily hezké myšlenky. I to je při  terapiích hlavním cílem Moniky Zemanové, masérky a terapeutky. „Snažím se, aby každý ode mě odcházel jen a jen v pozitivní náladě. Nicméně nelze jen pasivně přijímat pozitivní podněty z venku, je třeba se pokoušet porozumět především sami sobě. Jde o to správně porozumět starým takzvaným křivdám a programům, které v nás zanechaly zážitky naší minulosti a často i našich předků. Je nutné se zbavovat nejen těch povrchových, ale především těch hluboce uložených. Můžeme to přirovnat k péči o zahrádku, kdy pouhým vytrháním vrchní části plevelu bez kořenů tento velmi rychle opět vyraší. Takto je to i s našimi problémy, je třeba odstranit právě ty hluboké kořeny, aby se energie uvolnila a mohla proudit. Neznamená to, že pak budeme potkávat jen hodné lidi a již nikdy nás nic špatného nepotká. Ovšem prací na svém já, posílíme sami sebe a budeme umět lépe zacházet se svým životem.“

 

AUDIO: Co je regrese, na to se terapeutky Moniky Zemanové ptala Šárka Málková.

 

27.až 28.2. probíhá seminář   – více informací na monikazemanova@volny.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář