Elixír mládí existuje! Díky této látce můžete zpomalit stárnutí

V určitém okamžiku to přijde. Poznání, že už to není, co to bývalo, a že stárnete! Síly vám ubývají a každý rok je znát. Naštěstí je hodně věcí, které můžete udělat pro to, abyste věk „zastavili“ a užívali si každý den naplno. Jednou z nich je, že svému tělu dodáte potřebné látky. Mezi nimi by rozhodně měl být i koenzym Q10, který se často označuje jako elixír mládí.

foto / Shutterstock

První signály úbytku energie většina lidí postřehne mezi 30. a 40. rokem. Jestli to bude dříve či později, ovlivňuje celá řada věcí. Třeba to, zda žijete zdravě nebo se stresujete, či berete léky. Všechny negativní aspekty mohou stárnutí výrazně urychlit a to mimo jiné tím, že snižují hladinu koenzymu Q10 v těle.

Elixír mládí

Právě tato látka je součástí téměř všech buněk v lidském těle. Ve velkém množství se vyskytuje v srdci, plicích a játrech, což jsou energeticky nejvíce náročné orgány. Pro ně je koenzym Q10, který pomáhá s tvorbou energie, nepostradatelný. I když si tělo koenzym Q10 dokáže vyrobit samo, často to nestačí. Jeho produkce se totiž postupem věku přirozeně snižuje a tento „sešup“ přichází kolem čtyřicítky. Takže lidé ve středním věku ho už nemají tolik, kolik by potřebovali.

Pozor na léky na cholesterol

Ještě hůř jsou na tom ti, kteří pravidelně užívají statiny. Přestože jsou tyto léky prospěšné a snižují hladinu nebezpečného cholesterolu, mají i vedlejší účinky. Jedním z nich je pokles produkce koenzymu Q10 až o dalších 50 % v porovnání s přirozeným úbytkem souvisejícím s věkem. Proto odborníci doporučují léčbu statiny zkombinovat s doplňkem stravy obsahujícím minimálně 100 mg koenzymu Q10 a tím kompenzovat jejich nežádoucí účinky.

Klíčový spojenec v boji se stárnutím

Dalším důležitým prvkem, na který byste při snaze zpomalit stárnutí neměli zapomínat, je selen. Jde o účinný antioxidant, který pomáhá předcházet poškození buněk volnými radikály a zároveň přispívá k normální funkci imunitního systému. Dá-li se dohromady s koenzymem, vznikne velmi prospěšná dvojice, která společnými silami může zpomalit biologické stárnutí a přispět k dlouhověkosti a delšímu aktivnímu životu.

Velká porce koenzymu Q10, selenu a vitaminů

Ovšem na rozdíl od koenzymu Q10 si tělo selen vyrobit neumí a v potravě je ho málo, proto musíte vsadit na doplňky stravy. Zvolíte-li přípravek Naturevia Koenzym Q10 cardio, získáte vše, co potřebujete. Jedna jeho kapsle obsahuje extra silnou dávku 100 mg vysoce kvalitního koenzymu Q10, selen a vitaminy B1 a E. Svému tělu tak dodáte všechny potřebné látky a pro zpomalení stárnutí uděláte maximum. Každý den budete moci díky nové energii prožít naplno a věk se stane jen nepodstatným číslem.

zdroj: naturevia.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář