Vysoký cholesterol jako důsledek toxinůl

Jaký máte cholesterol? Je dobré vědět, jak na tom jste, chcete-li ke svému zdraví přistupovat zodpovědně. Zvýšená hladina cholesterolu v krvi patří mezi faktory zvyšující riziko onemocnění srdce a cév. Je součástí takzvaného metabolického syndromu, onemocnění, které postihuje přibližně 30 % Evropanů.

S metabolickým syndromem se pojí celá řada příznaků, například inzulinová rezistence (projevující se zvýšenou hladinou glukózy v krvi, což postupně vede k diabetu 2. typu), obezita typu jablko, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina tuků a cholesterolu v krvi. Již samotný výskyt příznaků zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob, ale i hormonální poruchy, neplodnost, zvýšené riziko zhoubných nádorů, psychické poruchy, poruchy srážlivosti krve,…

Zvýšenou hladinou cholesterolu trpí téměř 70 % dospělé české populace. Kromě léků je doporučována změna životního stylu, především vyloučení nebo omezení potravin obsahujících cholesterol a nasycené tuky (vejce, máslo, sádlo, tučnější masa apod.) a jejich nahrazení sacharidy a vlákninou. Zkušenosti však ukázaly, že tato cesta ke snížení rizika aterosklerózy nevede.

Cholesterol potřebujeme

Cholesterol je látka pro tělo velmi potřebná. Je součástí buněčných membrán, obalů nervů, používá se jako surovina pro výrobu steroidních hormonů a vitaminu D. Organismus nespoléhá na dodávky cholesterolu z potravy (za den je schopný vstřebat množství obsažené přibližně ve dvou vejcích, zbytek nevyužije), ale vyrábí si ho podle potřeb sám,  v játrech, střevech, kůži a dalších orgánech. Cholesterol je, podobně jako další tuky, ve vodě nerozpustný, proto je v krvi přítomný ve formě částic, které obsahují proteiny a různé druhy tuků. Potřebujeme co nejméně malých částic typu LDL, které nesou cholesterol do tkání a mohou poškozovat stěny cév, a naopak hodně velkých HDL částic, které cholesterol z tkání odvádí zpět do jater.

AUDIO: Agresivita je naší součástí, jak s ní pracovat?  to doporučuje ing.Vladimír Jelínek.
Očista jater je nutná

 

Játra vyrábí a zároveň odbourávají nepotřebný cholesterol. Při poruše tukového metabolismu je proto zapotřebí játra detoxikovat. Hrají klíčovou roli nejen pro metabolismus, ale také skrze ně vede nejdůležitější detoxikační cesta pro všechny toxiny rozpustné v tucích. Tyto toxiny často  játra poškozují.

Pro správnou činnost jater je nutné aktivovat imunitu a zbavit tělo chronických, poškozujících infekcí. Na játra působí nejen hmotné toxiny, ale i stres, emoční zátěže, v případě jater zejména vztek a agresivita. 

Česká firma Joalis s více než 15letou tradicí a zkušenostmi v celostním přístupu a detoxikaci ví, že přípravky Joalis mají na tyto poruchy metabolismu blahodárný vliv. Proto si nechala připravit pilotní studii: Sledování léčených pacientů s dlouhodobě vysokou hladinou cholesterolu užívajících potravinové doplňky.

Studie potvrdila to, že přírodní cesta k řešení zdravotních potíží existuje. Bylo by prospěšnější hledat cesty, jak propojit klasickou a alternativní medicínu.

AUDIO: Jak nás může cholesterol potrápit? K tomu se vyjádří  Marie Vilánková, jednatel ka firmy Joalis a výživová poradkyně Radka Krejčová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář