V Praze je otevřena nová část cyklostezky

Nová cyklostezka o délce 0,85 kilometru byla při příležitosti oslav Dne cyklistů a pěších otevřena v Praze 6 – Bubenči. Trať navazuje na úsek Papírenská – Plavební kanál o délce 1,8 kilometru a je součástí páteřní cyklotrasy A1 vedoucí po levém břehu Vltavy.

„Novou část cyklostezky jsme otevřeli v rámci Evropského týdne mobility,“ uvedl Karel Březina a dodal: „Rádi bychom touto akcí Pražanům připomněli, že jejich město poskytuje mnoho příležitostí ke každodennímu pohybu. Potěšení ze sportovních zážitků při jízdě na kole už dávno nemusejí hledat za bránami města. K dispozici jsou jim desítky kilometrů pražských cyklostezek, které se stále rozrůstají.“

Pro zájemce, kteří si chtěli novou trať vyzkoušet hned, byla připravena půjčovna jízdních kol Author. Ti, kdo přijeli na vlastních bicyklech, mohli zase využít bezplatných servisních služeb. A kdo věří spíše v sílu strojů než vlastních nohou, mohl si v rámci projektu Praha elektromobilní vyzkoušet i elektrokola. Součástí slavnostního otevření cyklostezky byla i poutavá adrenalinová exhibice profesionálního jezdce Flatland Freestyle Bmx Martina Dražila.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář