Dětská výživa: Sunar přichází s vylepšenou recepturou

Pro miminko je nejvhodnější mateřské mléko, ale náhradní mléčná výživa se k němu pomalu přibližuje. A to svým složením!

 

V souboji mezi mateřským a umělým mlékem je vítěz jasný. Mateřské mléko je dokonalé a zatím nenahraditelné. Kojenec čerpá všechny důležité látky z mateřského mléka.

 

Podle doporučení by dítě mělo být (v ideálním případě) prvních šest měsíců života pouze kojeno a nejméně dvanáct měsíců kojeno spolu s příkrmy. Mateřské mléko představuje zcela dokonalou a vyváženou výživu přesně „ušitou“ na míru dítěte.

 

Právě díky snadné stravitelnosti trpí jen minimum kojených dětí průjmem nebo zácpou. Kromě toho obsahuje všechny vitamíny a minerály, které novorozenec potřebuje. I když se výrobci umělých mlék snaží napodobit složení mateřského mléka, zatím to není možné, protože některé složky (mateřské mléko jich obsahuje víc než sto) neumí vyrobit.

 

Na druhou stranu, pokud z nějakého důvodu nemůže maminka kojit, rozhodně svým dětem zdravotně ani psychicky neubližuje.

 

Umělá mléka se vyrábějí v přísně sterilních podmínkách a jejich složením se výrobci snaží co nejvíc přiblížit mateřskému mléku. Někdy se vyskytne problém u dětí živených umělým mlékem a to,že u nich existuje větší pravděpodobnost obezity v dětském i dospělém věku.

 

Sunar, tradiční česká značka kojenecké mléčné výživy, přichází na trh s  inovovanou řadou komplexní péče – Sunar complex.  Obsahuje vyváženou kombinaci zdravé výživy a přirozeně mléčné chuti a pomáhá dětem růst.

Vzorem pro vytvoření bylo právě mateřské mléko, které je tím nejlepším ve výživě nejmenších. Nová receptura zlepšuje pevnost stolice, podporuje lepší vstřebávání vápníku a tuku.  Obsahuje mimo jiné  sacharidy s prebiotiky, významné pro střevní mikroflóru a potřebné bílkoviny. Součástí  je i 13 vitamínů a 11 minerálních látek včetně vápníku a vitamínu D pro zdravý růst kostí.

 

Náhradní mléčná výživa nabízí pro zpestření jídelníčku také ochucené varianty v příchutích banán, vanilka, jahoda a nově i broskev.

 

www.sunar.cz

 

Kojení je pro kojence a novorozence nejlepší výživou. Doporučuje se výhradě kojit alespoň do ukončeného 6.měsíce. Dále je možné přikrmovat a stále pokračovat v kojení. Dříve než se rozhodnete používat náhradní mléčnou výživu, poraďte se se svým dětským lékařem.

 

Maminky se často ptají, co je pro jejich miminko to nejvhodnější. Aktivně vyhledávají informace týkající se stravování svých dětí. K tomu už se vyjadřuje prim. MUDr. Jan Boženský, specialista na dětskou výživu a léčbu obezity z Vítkovické nemocnice v Ostravě.

Rozhovor si poslechněte ZDE

A nutriční specialistka Hana Nechvátalová sdělí složení náhradní kojenecké stravy.

Rozhovor si poslechněte ZDE

Maminka Pavla, která má malého Vojtíška poví, co jí kojením přináší.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář