DOBRÝ ANDĚL pomohl přes 1 600 rodinám

Za dva a půl roku se 28 000 dárců stalo Dobrými anděly. Pomoc zamířila k více než 1 600 rodinám, kde dítě nebo rodič trpí rakovinou nebo dítě má jiné dlouhodobé život ohrožující onemocnění. K 30. červnu 2014 Dobří andělé od zahájení činnosti nadačního fondu přispěli více než 96 mil. Kč. Jen v červnu 2014 byla finanční pomoc ve výši 6 045 312,07 Kč rozdělena 1 328 rodinám s dětmi. Měsíční příspěvek každého dárce je libovolný. K rodinám se finanční příspěvky dostávají celé, do posledního haléře. Všichni dárci prostřednictvím svého vlastního Andělského účtu každý měsíc přesně vědí, komu pomáhají.

„Vytvořili jsme transparentní systém, ve kterém každý dárce ví, co se s jeho příspěvkem stane. Systém, který umožní všem lidem kolem nás efektivně pomáhat,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL a dodává: „Abychom příspěvky od dárců – Dobrých andělů – mohli odesílat do posledního haléře, rozhodli jsme se na provoz nadačního fondu věnovat 25 milionů korun z našich soukromých prostředků. Jsme velice rádi, že se k nám postupně přidali i někteří filantropové, a že se nám tak daří fungování DOBRÉHO ANDĚLA zajistit v dlouhodobém horizontu. Vážíme si každého dárce a věříme, že Dobří andělé budou přibývat i nadále a pomůžeme tak každé potřebné rodině.“

Nadační fond odhaduje, že v České republice je okolo 2 500 rodin s dětmi, které potřebují pomoc od Dobrých andělů. Samotné rodiny se po ukončení léčby často stávají samy Dobrými anděly. I malý příspěvek může pomoci.

Na stránkách www.dobryandel.cz najdete fotografie dětí a rodičů pořízené v průběhu onemocnění a po ukončení léčby, jedním z nich je například Kubík, kterému v roce 2011 ve dvou letech lékaři diagnostikovali leukémii. V roce 2013 mohla být náročná léčba ukončena.  

„Finanční prostředky od Dobrých andělů nám každý měsíc pomáhají ulehčit finanční zátěž spojenou se synovou nemocí. I když už je po ukončení léčby, má stále zdravotní komplikace, neustále marodí. Proto finanční prostředky využíváme například na léky, nízkobakteriální stravu, roušky nebo desinfekci. Moc si Vás všech vážíme!“ vzkazuje Kubíkova maminka.

DOBRÝ ANDĚL pomáhá pravidelnými finančními příspěvky rodinám s nezaopatřenými dětmi, kde některého z rodičů nebo některé z dětí postihlo onkologické onemocnění, nebo má dítě jiné závažné, dlouhodobé onemocnění. Jedná se například o tato onemocnění dětí: cystickou fibrózu, svalovou dystrofii Duchenne, nemoc motýlích křídel, Crohnovu nemoc, chronická selhání orgánů a závažné metabolické poruchy. Rodiny jsou do Systému pomoci zařazeny na doporučení lékařů a sociálních pracovníků.

Zakladateli nadačního fondu jsou Petr Sýkora a Jan Černý. V devadesátých letech společně založili firmu PAPIRIUS. Během pár let se stala největším dodavatelem kancelářských potřeb ve střední a východní Evropě. V roce 2006 společnost prodali americké firmě Office DEPOT, pro kterou ještě několik let pracovali. V roce 2011 se rozhodli založit nadační fond DOBRÝ ANDĚL, neboť si uvědomili, že onkologické, ale i jiné onemocnění s sebou nese kromě osobní a fyzické bolesti i výrazné finanční starosti související například s odchodem jednoho z rodičů ze zaměstnání nebo s péčí o malého pacienta a jeho sourozence.

Více na www.dobryandel.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář