Liga proti rakovině – letošní sbírka už ve středu!

Hlavní téma letošní sbírky:
Prevence nádorů tlustého střeva

UMÍRÁME ZBYTEČNĚ: PŘICHÁZÍME K LÉKAŘI POZDĚ.

 

I v sousedních státech je tzv. kolorektální karcinom (lat. colon = tlusté střevo, rectum = konečník) vážnou hrozbou. Kolorektální karcinom lze odhalit včas, ještě než se objeví jeho příznaky. Takto časné onemocnění dokáže současná medicína zcela vyléčit u 9 pacientů z 10. V naší zemi je 54 % případů odhaleno až v pokročilém stadiu, kdy už je šance na vyléčení malá.

 

CO MÁME DĚLAT?

Využívejme dostupná pravidelná preventivní vyšetření. Nebolí a od 50 let věku jsou hrazena zdravotní pojišťovnou. Protože rakovina tlustého střeva a konečníku se vyvíjí nenápadně, preventivní vyšetření by měl v letech zralosti podstoupit každý z nás, i když nemá obtíže.

 

Obezita patří k rizikovým faktorům rakoviny tlustého střeva a konečníku. Ve srovnání s evropskými zeměmi se Česká republika dlouhodobě drží na prvním místě ve výskytu tohoto onemocnění. Zhoubný novotvar kolorekta je diagnostikován u více než 8 000 osob ročně, téměř 5 000 umře. Proto je nutná prevence!

 

Zakoupením kytičky za minimální cenu 20 Kč, darem na sbírkový účet či odesláním DMS umožníte Lize proti rakovině Praha plnit své poslání: šířit nádorovou prevenci, zlepšovat kvalitu života onkologických pacientů, podporovat onkologický výzkum a přispívat k vybavenosti onkologických pracovišť.

 

Kytičky pro letošní rok:
barva stužky: tmavě zelená
minimální prodejní cena (příspěvek za 1 kytičku): 20,- Kč
STAN ŽLUTÝCH KVÍTKŮ ve středu 15. května V PRAZE NA MŮSTKU, 9.00 – 18.00 hod.
Žluté kytičky Vám nabídnou PETRA JANŮ, ADÉLA A DALIBOR GONDÍKOVI, MARTIN ZOUNAR, ALEŠ HÁMA,  PETR KOUKAL a další.
V odpoledním hudebním programu vystoupí Vladimír Hron, dětský pěvecky sbor JISKŘIČKA, BETTY LEE se svou jazzovou skupinou, irskou hudbu představí skupina MARW, zazpívá pěvecký  soubor VŠE VŠELIJAK. Dopoledne a několikrát v průběhu odpoledne vystoupí stepaři – účastníci MS – ze studia ANDREA.
Od 12 do 18 hod. vám budou k dispozici lékaři onkologové a dermatologové k bezplatným konzultacím.

Číslo sbírkového účtu:
Na sbírkový účet 65 000 65 / 0300 je možné přispívat od 1. 4. do 31. 12. 2013.
Celoročně můžete podpořit projekty LPR Praha příspěvkem na běžný účet 8888 88 8888/0300.

Za každou podporu Vám předem děkujeme!

 

Z Ligy proti rakovině Iva Kurcová Vás pozve na kytičkový den a také i do Žlutého stanu na Můstku v Praze.

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Proti rakovině je velmi spolehlivý screening, lékařské vyšetřování , co k tomu ještě více řekne docent Ladislav Dušek,z Institutu biostatistiky a analýz Brno.

Rozhovor si poslechněte ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář