INFINITY – metoda ležaté osmičky

Nová rehabilitační a fyzioterapeutická metoda INFINITY učí pacienty vnímat a ovládat své tělo. Je určená pro pacienty trpící různými typy pohybových komplikací. Přináší také uvolnění, protažení i posílení celého pohybového ústrojí a je vhodná i jako preventivní cvičení. Dokáže odbourat stres, bojuje s bolestí vyvolanou pohybem, tvaruje postavu a má příznivý vliv na psychiku a sexuální život.

 

Lze ji cvičit kdekoliv, aniž byste vzbudili pozornost okolí. INFINITY METHOD vyvinula MUDr. Michaela Tomanová, MBA, která působí jako ředitelka a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

 

Z čeho metoda pohybu ležaté osmičky vychází

 

„Tento typ komplexní rehabilitace pracuje s tělem s pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hlavy, dýchání i vrozených, geneticky daných reflexů,“ doplňuje Michaela Tomanová. „Pro INFINITY, tedy česky nekonečno, je typickým symbolem ležatá osmička a právě ta je základem většiny cviků. Jde o opisování tvaru ležaté osmičky pomocí našeho těla, a to v různých jejích rovinách,“ objasňuje původ názvu metody Michaela Tomanová.

 

Za vším hledej mozek

 

„Všechny procesy v těle řídí mozek a je dokázáno, že mozek nerozezná skutečnost od představy, a proto je přínosem i tzv. cvičení v představě, kdy na jednotlivé cviky pouze myslíme. Mozek totiž příslušné svaly i přesto zapojuje, vysílá do nich signály, a tak například u těžších stavů nedochází k zapomínání určitých pohybů,“ vysvětluje primářka. INFINITY METHOD je proto vhodná jak pro aktivní osoby, které ji cvičí v makro pohybu (prostorově výrazném pohybu), tak pro osoby s omezením, které mohou cvičit v menším rozsahu, ale i pro nepohyblivé, kteří cvičí v představě.

 

Jak tuto rehabilitační metodu chápat?

 

Velmi důležité je uvědomování si svého těla jako celku. Cvičení souvisí i s prouděním energie v těle. Pokud je v něm něco v nerovnováze, odrazí se to na našem psychickém stavu a naopak.  
„Aktivace svalů oblasti pánve a pánevního dna velmi pozitivně působí na prožívání sexu, cvičení tedy ovlivňuje i tuto část našeho života,“ dodává primářka Michaela Tomanová.   

Každodenním pravidelným cvičením se budete cítit stále mladí, pružní a pohybliví. I v pokročilém věku lze pravidelným a důsledným cvičením zlepšit sval natolik, že se co do pružnosti a uvolnění budete cítit jako za mlada. „Já osobně mám s cvičením takovou zkušenost, že jsem v současnosti pružnější než ve dvaceti,“ popisuje Michaela Tomanová.

Bojujte se stresem – jde to i správným držením těla

 

Věčně něco nestíháme a stresujeme se, a tak máme strnulou šíji a ramena a ty jsou projevem ai příčinou stresu. Jde o typickou polohu člověka sedícího u počítače snažícího se dodržet vražedný termín uzávěrky. Pokud budeme myslet na správný posed s uvolněnými rameny, stres z nás spadne mnohem snáz.

Cvičte kdykoliv a kdekoliv

 

Po správném nácviku s fyzioterapeutem ji může každý provádět samostatně.„Cvičit v mikro pohybu (sotva znatelný pohyb) můžete klidně i v práci, aniž by to na vás kdokoliv poznal.

 

Nikdy není pozdě začít. „INFINITY se přizpůsobí každému. Těm, kteří nemají problémy s pohybovým ústrojím, pomůže jako prevence, i při tvarování postavy. Ti, kteří se s bolestí již potýkají, se jí mohou úspěšně zbavit, ti, kteří jsou v pohybu nějakým způsobem omezeni, cvičí pouze svým mozkem,“ shrnuje univerzálnost metody primářka Michaela Tomanová.


MUDr. Michaela Tomanová
(foto) nám ještě jednou vše vysvětlí, ale bez pomoci odborného terapeuta to sami nezkoušejte.

 

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

Příběh Miichala, kterému tato metoda pomohla, si poslechněte ZDE

Šárka Málková

www.infinity-method.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář