Zdravé cvičení pomocí vibrací

Vibrační plošiny Power Plate jsou v dnešní době již fenoménem ve světě fitness. Velmi oblíbené jsou hlavně pro své všestranné využití a také proto, že dokáží zajistit výsledky v krátkém čase.

Proč jsou stroje tak oblíbené?

Hlavně u žen, které se chtějí zbavit celulitidy a také požadují tvarovat postavu, posílit svaly. Nenabízí jen kvalitní sportovní trénink. Nabízí též široké rehabilitační využití.

Zdravotní působení vibračního tréninku.

Podle lékařských studií lze vibrační trénink využít při rekonvalescenci a rehabilitaci pacientů. Pacientům se sníženou či nemožnou pohyblivostí pomáhá při nízkém zatížení zvyšovat svalovou aktivitu a zapojit „vypnuté“ svaly. Mgr. Vít Živný, profesionální trenér,  jej používá pří trénování a spolupráci s Mužem roku 2009 Martinem Zachem. „U Martina se snažím přístroj využívat hlavně pro rozvoj jakékoli svalové aktivity či propojení nefunkčních nervových cest. Díky nízkým nárokům na vysokou zátěž a opravdu minimální riziko jakéhokoliv zranění, je Power Plate ideální alternativou pro trénink a Martin se těší ohromným pokrokům po jednotlivých trénincích.“ Vít společně s Martinem věří ve skvělé výsledky a Martin se je pokusí zúročit v boji o kvalifikace a následující paralympiádu.

Výborné jsou také výsledky v boji proti ochablosti pánevního dna a s následky v podobě inkontinence. Právě vibrační trénink tyto svaly stimuluje a posiluje lépe než normální cvičení. O pozitivním vlivu vibračního tréninku hovoří i odborné studie. Ty vesměs prokázaly vyšší aktivaci svalů pánevního dna ve srovnání s jiným cvičením.

AUDIO: Zpěvačka Marta Jandová, trenér Vít Živný a Martin Zach sdělují své pocity ze cvičení s Power Platem.

 

Pro využití Power Plate k rehabilitaci svalstva pánevního dna se ve své praxi rozhodl i Doc. MUDr. Robert Grill, Ph.D., MHA. Podle posledních poznatků trpí určitou formou úniku moči přibližně třetina populace, podle některých studií více než jedna polovina ženské populace. „Prokázané účinky Power Plate na prokrvení a lymfatický oběh, propriocepci a obecně nervosvalové reakce a na aktivaci svalstva z něj činí cenného spojence v komplexní léčbě poruch pánevního dna většiny typů inkontinencí. Velikým přínosem je obzvláště u žen po porodu, u kterých je následkem jeho  mechanismu distenze nervů, svalů a podpůrné pojivové tkáně v oblasti hráze. Zde účinek přístroje může významně ovlivnit stav u těchto mladých žen v kontinenci moče i stolice a regeneraci dna pánevního do dalšího života,“ komentuje MUDr. Grill.

AUDIO: Docent Robert Grill a uroložka Zuzana Kachlířová poradí, jak pomoci ženám, které trpí únikem moči.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář