Homocystein: civilizační choroby a biochemické zdraví

Civilizační choroby vznikají z nedostatku důležitých mikronutrientů ve stravě. Ví se, že za 50 let ubylo v zelenině a dalších plodinách asi 80 % z jejich původního obsahu vitaminů a minerálů. Nedostatek působí nejprve v buněčné biochemii, jejíž porucha potom spouští mechanismy vzniku nemocí. Kniha MUDr. Karla Erbena nahrazuje lékařům učebnici. Dozvědí se o významu HOMOCYSTEINU pro zdraví člověka a také o jeho uplatnění při vzniku civilizačních chorob.

Co je to biochemické zdraví?

Zahrnuje nepoměr mezi potřebou vitaminů a minerálů v buňkách. Nedostatečný obsah vitamínů a minerálů ve stravě pociťujeme v podobě vysokého výskytu civilizačních chorob. Porušené biochemické zdraví je odvetou přírody za naše více než špatné chování k ní – díky tomu dostáváme z přírody nedostatečný přísun životně důležitých vitaminů: kyselinu listovou, B6 a B12. Děj se začíná v poruše metabolizace aminokyseliny homocysteinu (Hcy) v buňkách. Jestliže vázne přeměňování Hcy v buňkách v neškodné látky, propouštějí jej buňky do krve, kde se hromadí a začne se projevovat jako toxická látka.

Projevem jeho toxicity je například zvyšování cholesterolu, krevního tlaku, vznik cukrovky, rychlý rozvoj tepenné aterosklerózy, zvyšování krevní srážlivosti a také narušení krvetvorby. U většiny lidí narušuje zvýšený Hcy i funkce imunitního systému. Oslabení, nebo i selhávání, se týká všech funkcí imunitního systému: oslabení odolnosti proti infekcím při pobytu mezi lidmi, nebo ve styku se zvířaty. Projevem narušeného fungování imunitního systému jsou alergie, autoimunitní onemocnění a také atopický ekzém. Dobrá zpráva pro pacienty trpící těmito chorobami je, že je lze úplně vyléčit.

K nastolení změny si lékaři i pacienti potřebují uvědomit, že každé diagnostikované onemocnění se segmentu civilizačních chorob je zevním projevem porušeného biochemického zdraví. Medicína jako lékařská věda ví, jak biochemické zdraví obnovit.

AUDIO: Jak podpořit naše zdraví, k tomu se už vyjádří MUDr. Karel Erben.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář