I na jaře je naše zdraví v ohrožení. Co dělat, a čemu se naopak vyvarovat?

Na jarní měsíce se většina lidí velmi těší. Toto období ovšem nepřináší pouze radost, ale je třeba také myslet na prevenci před různými zdravotními komplikacemi. Na co se tedy zaměřit především?

Pokračujte i na jaře se zdravou výživou!

Pravidlo, které bychom zřejmě ani nemuseli připomínat, ale pro jistotu… Pro zdravý životní styl je kvalitní stravování naprostým základem. Vsadit přitom můžete např. na biopotraviny či doplňky stravy. Ty si navíc aktuálně můžete bez problémů koupit na internetu, a nemusíte je pracně shánět. Zároveň lze využít slevový kupón na Benu.cz či na další e-shopy, takže zdravá strava už v žádném případě není  výsadou bohatých, jak tomu bylo ještě před pár desítkami let. Chcete-li tedy i na jaře předcházet zdravotním komplikacím, můžete toho dosáhnout především touto cestou.

„Detox“ neboli očista organismu

Jarní měsíce jsou ideálním obdobím pro detoxikaci organismu. Právě v zimě totiž naše tělo více odpočívá a hromadí zásoby. Zbavit se škodlivých látek je přitom enormně důležité, pokud si chcete zachovat pevné zdraví a získat potřebnou vitalitu, která je pro jarní aktivity naprosto nezbytná. Pokud se očistě chcete začít věnovat, opět musíme upozornit, že využitím různých akcí můžete i při této činnosti ušetřit, a to např. slevovými kupóny na Pilulka.cz. V současné době si totiž lze pořídit celou řadu doplňků stravy, které vám s celkovou očistou organismu mohou výrazně pomoci.

Pozor na sluneční paprsky!

Sluneční paprsky jsou jedním z hlavních důvodů, proč se jara většina lidí nemůže dočkat, snad s výjimkou milovníků lyžování a dalších zimních aktivit. První zeleň, prodlužující se dny a čím dále větší teplo dovedou zahřát nejen na těle, ale také po psychické stránce. Jenže pozor! Sluneční paprsky jsou zároveň zdrojem nebezpečí. Záření totiž působí negativně na pokožku, ochrana kůže (nejen) při opalování by tedy měla být naprostou samozřejmostí. Slunce navíc kladně nepůsobí ani na naše oči, konkrétně na rohovku, sítnici a oční čočky. Nezapomeňte si tedy pořídit kvalitní sluneční brýle.

Tip: některé jarní dny už mohou být natolik horké, že hrozí úpal. Vydáte-li si tedy ven, rozhodně si doma nezapomeňte ani pokrývku hlavy, která navíc může být slušivým módním doplňkem. 

Chraňte se před nemocemi, které přenášejí klíšťata

Jarní měsíce pochopitelně neočekávají pouze lidé, ale také různí živočichové. Mezi nimi se nacházejí i tvorové, od nichž nám hrozí nemalá rizika. Během jara bychom si tedy měli určitě dát pozor na klíšťata, která mohou v nejhorším případě způsobit závažná onemocnění, jako je např. lymeská borelióza či klíšťová encefalitida (zánět mozku). Jak jim předejít? Můžete se nechat očkovat, použít repelent nebo vhodné oblečení. Od věci není ani sledovat předpověď aktivity klíštěte obecného na území ČR, podle které lze určit riziko napadení a správnou ochranu.

Myslete i na prevenci před zraněními

Zvýšená sluneční aktivita žene ven děti i dospělé. Nedostatek pohybu totiž opět není ze zdravotního hlediska právě ideální. Venkovní aktivity jsou proto velmi důležité, nicméně je potřeba jistá opatrnost a ochrana. Tak například při jízdě na kole či na kolečkových bruslích by měla být vždy přítomna helma, a to bez rozdílu věku. Mladší ročníky však přeci jen mohou být svou vitalitou náchylnější ke zranění. Své potomky byste tedy měli mít pod dohledem, ale sluší se dodat, že všeho moc škodí. Pokud budete dětem neustále opakovat, že se zraní, zvyšujete tím riziko, že se to opravdu stane!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář