Infuzní terapie představuje rychlou a účinnou pomoc pro posílení imunity

Každý, kdo v podzimním a zimním období trpí opakujícími se infekčními onemocněními, větší únavou či horším průběhem běžných nemocí, bojuje se slabou imunitou. Obzvlášť ostražití by měli být lidé s vyšší psychickou i fyzickou zátěží. Infuze vitamínu C funguje jako přirozená posila vrozené imunitní reakce, při níž se účinné látky vstřebávají mnohem efektivněji než při užívání vitamínových doplňků. Má zásadní vliv při prevenci onemocnění, ale i při jejich léčbě a rekonvalescenci.

zdroj: Nemocnice Brandýs nad Labem

V průběhu podzimních a zimních měsíců dochází k rychlejšímu množení bacilů, je méně slunce, jsou větší teplotní výkyvy a tělu postupně ubývá vnitřní energie. K běžným postupům ve zvyšování obranyschopnosti patří například dostatek pohybu a spánku, vyvážený jídelníček a pravidelný příjem vitamínů, minerálů i probiotik. Pokud to však nepomáhá, je dobré vyhledat odbornou pomoc.

„O infuzní terapii by měl uvažovat každý, komu se velmi často vracejí infekční onemocnění, cítí se ospalý a slabý, trpí bolestmi kloubů, alergiemi i autoimunitním onemocněním nebo je vystavován nadměrnému stresu či fyzické zátěži. Během půlhodinové návštěvy jednou týdně aplikujeme pacientovi do krevního oběhu potřebné množství účinných látek, které posilují přirozenou imunitu a pomáhají kvalitně regenerovat organismus i zmírňovat stres. Infuzní terapie doporučujeme v opakovaném intervalu tří až pěti dávek a její účinky můžeme na sobě pozorovat mnoho týdnů poté,“ říká MUDr. Pavel Veselý, primář interny brandýské nemocnice.

Infuzní terapie – bohatý vitamínový koktejl pro naši imunitu

Některé vitamíny si naše tělo nedokáže vyrobit samo a řada z nich nám chybí v dostatečném množství. Staneme se tak snadným terčem pro bakterie a viry. Infuze vitamínu C se proto nabízí jako přirozená posila vrozené imunitní reakce a funkce mozku, podporuje krvetvorbu, vstřebávání železa i hojení ran. Jde o efektivní a rychlý způsob, jak tělu doplnit potřebné vitamíny důležité pro správné fungování imunitního systému. Účinné látky se podávají prostřednictvím nitrožilní infuze, která je mnohem efektivnější než užívání tablet. Výhodou takovéto infuze je i mnohonásobně vyšší koncentrace účinných látek a tomu odpovídající dlouhodobější efekt posilování naší imunity. Infuze vitamínu C navíc nevyvolává alergické reakce, protože tento vitamín je nezbytný pro život každého z nás.

Další alternativou je infuze s multivitamínem. Ta je vhodná pro každého, kdo potřebuje nejen podpořit obranyschopnost, ale i celkové zdraví a energii do života. Tato infuze obsahuje také komplex vitamínů B, které jsou nezbytné například pro podporu nervové činnosti, působí jako antioxidační ochrana, zlepšují stav pleti nebo posilují vlasy a nehty.

Pro podání infuzních terapií je nejvyšší čas. Výhodou také je, že po samotné aplikaci nemá pacient žádná omezení v jeho běžné denní činnosti,“ uzavírá MUDr. Pavel Veselý, primář interny brandýské nemocnice, kde se lze na vitamínové infuze objednat.

 

zdroj: MUDr. Pavel Veselý, primář interny brandýské nemocnice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář