Jak pečovat o pokožku v chladném počasí?

Nízké teploty, studený vítr, mráz nebo i pobyt ve vyhřáté kanceláři. Zima zkrátka dává pokožce mnohdy pořádně zabrat. A proto byste neměli zapomínat na pravidelnou péči a výživu pleti. Jakým způsobem byste měli o pokožku pečovat a bez jakých produktů se neobejdete?

Hydratace je základ

Pokud něco vaše pokožka v zimě vyloženě potřebuje, pak je to dostatek hydratace. Kvůli minimální vlhkosti vzduchu a nevlídnému počasí bývá pokožka napnutá, suchá a mnohdy i podrážděná. Vaší odpovědí by pak měla být zvýšená péče v podobě hydratačního krému. Nebojte se sáhnout po hutnějších krémech nebo vyzkoušejte například bambucké máslo. To je ve světě kosmetiky proslulé díky své vysoké hydratační schopnosti.

TIP: Zkuste do svého kosmetického arzenálu zahrnout i pleťové oleje. Jestliže v zimě trpíte na citlivou pokožku, může vám pomoci například ricinový nebo arganový olej.

Vsaďte na peeling

O peelingu jste už nejspíš slyšeli. A co takhle o exfoliaci pleti? Ve skutečnosti se jedná o totéž a zjednodušeně řečeno to označuje proces, kdy zbavujete pleť odumřelých buněk. Exfoliace pomáhá dosáhnout zářivější pokožky, prokrvuje ji a výsledkem je hladší a svěží vzhled.

Tělový peeling byste měli používat nanejvýš jednou týdně. Pokud totiž budete pokožku dřít příliš často, zbytečně ji podráždíte. Vyberte si peeling, který vyhovuje vašemu typu pleti a je spíše jemnější. Sáhnete-li po silnějším přípravku, hrozí vám alergická reakce nebo opět podráždění. Po exfoliaci nezapomeňte pleti dopřát hydratační krém, pleťovou vodu nebo výživné sérum.

Myslete na UV ochranu

Možná máte pocit, že slunce v zimě nepálí, nicméně není tomu tak. Ochrana obličeje před sluncem rozhodně není záležitostí pouze letních dní, proto se nebojte sáhnout po krémech s ochranným faktorem. Nejnižší ochranou, kterou můžete pokožce poskytnout, je 15, pokud ale víte, že se i v létě snadno spálíte, používejte silnější přípravky. A to platí i tehdy, když je zataženo. Sluneční paprsky totiž působí na vaši pokožku, i když jim v cestě stojí mraky.

 

Zdroj obrázku: Olya Humeniuk / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář