Zdraví pod drobnohledem

Podívat se svému zdraví na kořínek snadno a rychle? Takovou příležitost budou mít obyvatelé i návštěvníci Sedlčan už ve středu 11. září. Tamní nemocnice právě na tento den připravuje Den zdraví. V rámci něj nabídne všem zájemcům možnost zdarma absolvovat mimo jiné přístrojovou diagnostiku zaměřenou na váhu a podíl tuků a svalů v těle, poradenství spojené s problematikou křečových žil i hemeroidů, testy ze slin na hepatitidu C či HIV/AIDS a představí také Centrum screeningové kolonoskopie, které v nemocnici funguje. Den zdraví se bude konat na náměstí před nemocnicí od 10 do 16 hodin a připojí se k němu také Onkomaják, který pomáhá onkologickým pacientům a jejich blízkým.

Dne zdraví sedlčanské nemocnice se zúčastní přední specialisté jednotlivých oborů a návštěvníci tak budou mít možnost poznat nejmodernější postupy v léčbě či absolvovat individuální poradenství. Sdružení Onkomaják program doplní se svou tradiční Střevo tour, se kterou v českých a moravských městech upozorňuje na prevenci i možnosti léčby nebezpečné nemoci, jež každoročně zabíjí téměř 5 tisíc Čechů. Se svou maketou tlustého střeva nabídne návštěvníkům podrobné informace a pomoc v rámci své kampaně „Vy a my společně proti rakovině tlustého střeva“.

„Naše aktivity jsou zaměřené nejen na informace o onemocnění tlustého střeva a jeho léčbě, ale také na možnosti, jak se mu vyvarovat změnou jídelníčku a životního stylu. Pozvání k účasti v programu Dne zdraví v sedlčanské nemocnici je tak pro nás další příležitostí, jak přispět k lepší informovanosti a motivaci lidí k péči o jejich zdraví. Jsme rádi, že spolupráce v rámci jednotlivých měst je stále výraznější a v návaznosti na spolupráci s dalšími organizacemi zabývajícími se prevencí a jednotlivým nemocemi, můžeme za zdraví nás všech bojovat společnými silami,“ říká Pavla Freij, ředitelka občanského sdružení Onkomaják.

V září se Onkomaják kromě Dne zdraví v Sedlčanech připojí také k již VI. ročníku putovní výstavy Ligy proti rakovině „Každý svého zdraví strůjcem“, která začíná už 9. září v Praze 4 před obchodním centrem Arkády.  

***

Další informace o CRC: www.onkomajak.cz; www.kolorektum.cz; www.rakovinastreva.cz
Další informace o nemocnici v Sedlčanech: www.nemocnice-sedlcany.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář