Jak se vyspat z bujarého silvestrovského hodování?

Blíží se konec roku 2015 a s ním i silvestrovské oslavy a vítání Nového roku. Připíjíme si sklenkou dobrého sektu a někdy se to přežene.  Jak vyzrát na ranní kocovinu?

 

Doplňujte vitaminy

 

Během popíjení alkoholických nápojů je náš organismus ochuzován o potřebné vitaminy. Proto je vhodné před konzumací alkoholu a také těsně před spánkem doplnit vitaminy C a B, které organismu dodají prospěšné látky.

 

Pijte vodu

 

Alkohol přispívá k dehydrataci organismu, proto byste v průběhu silvestrovských oslav neměli zapomínat také na nealkoholické nápoje. Před samotným spánkem pak vypijte sklenici vody, nejlépe minerální, která doplní alespoň část tekutin a minerálních látek, jež jste během dlouhé noci ztratili.

 

Kvalitní spánek

 

Po probdělé noci je nejlepším lékem pořádný spánek. Pomůže zregenerovat silvestrovskými oslavami znavené buňky. Nechte své tělo odpočinout a dopřejte si dlouhý spánek v pohodlné posteli, měkkém povlečení a daleko od jakéhokoli ruchu.

 

Čerstvý vzduch

 

Aby byl váš spánek dostatečně kvalitní a cítili jste se co nejlépe, tak před spaním místnost pořádně vyvětrejte. Čerstvý vzduch dokáže divy.

 

Zamaskujte se!

 

Masky na spaní vám pomohou usnout v případě, že jdete spát až za světla. Dokonale vám zakryjí oči a vy se můžete nerušeně oddávat zaslouženému odpočinku.

 

Po probuzení si dejte osvěžující sprchu a poctivý hovězí vývar, ať nový rok začnete svěží, odpočatí a plní energie.

 

Předsevzetí na rok 2016 by se mělo týkat především našeho zdraví.  Přesto odhodlání vydrží jen málokomu. Vyplatí se na tom zapracovat.

 

Hubnutí se řadí na přední místa novoročních předsevzetí. Důležitá je úprava jídelníčku tak, aby chutnalo a změny byly dlouhodobé.

 

Jak skoncovat s kouřením? Motivací by měly být peníze, které ušetříte a zlepšení zdraví.
Stres je všude kolem nás a lze s ním bojovat. Odpočívejte, kvalitně spěte a nezapomínejte na své koníčky a přátele. Naučte se vypnout a relaxovat.

 

Nadměrné pití alkoholu zdraví neprospívá. Pokud  pro vás omezení počtu vypitých skleniček představuje problém, obraťte  se na odborníky, kteří se zabývají léčbou závislosti.

 

AUDIO: Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima vysvětlí, proč po popíjení alkoholu bolí hlava.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář